PARTNER PORTALU
Meble na wymiar: dlaczego warto?

Meble na wymiar: dlaczego warto?

Autor: Anna Sołomiewicz
24 cze 2016 14:09

Meble na wymiar to niezwykle atrakcyjna alternatywa dla gotowych modeli sklepowych. Dlaczego warto je wybrać? Przeczytacie u nas.

Meble na wymiar cieszą się niesłabnącą popularnością – dominują zwłaszcza w kuchni. Wysoka jakość i skrojenie na miarę potrzeb sprawiają, że zlecamy ich wykonanie stolarzowi, a coraz rzadziej kupujemy gotowe zestawy.

Mimo że wielkopowierzchniowe sklepy każdego roku oferują klientom setki nowych modeli gotowych mebli, istnieje segment, który opiera się tej tendencji. Co sprawia, że tak się dzieje?

Postaw na jakość

Koronnym argumentem wydaje się przede wszystkim wysoka jakość mebli na wymiar. Od momentu zlecenia klient ma wpływ na to, jakie materiały zostaną wykorzystane w produkcji. To on wybiera m.in. gatunek drewna, kolorystykę, a przy tym może liczyć na fachową konsultację.

Na przykład w kwestii doboru elementów takich jak prowadnice, zawiasy czy materiały wykończeniowe. Te niewidoczne gołym okiem elementy mają niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o komfort korzystania z mebli. Wysokiej jakości dodatki sprawią, że dobrze pracującą kuchnią będziemy cieszyć się przez wiele lat – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

Zaplanuj swoją kuchnię

Kolejną zaletą mebli na wymiar jest możliwość ich dokładnego dopasowania. Te gotowe oznaczają przede wszystkim to, że ich wymiary muszą ściśle odpowiadać tym w interesującym nas pomieszczeniu. To sprawia, że użytkownik jest skazany na rozwiązania, które nie zapewniają mu pożądanej swobody ruchu i oczekiwanej funkcjonalności. W przypadku mebli na wymiar takie ryzyko nie występuje. To użytkownik w porozumieniu ze stolarzem decyduje np. jakie półki (górne lub dolne), szafki (głębokie czy płytkie) i w jakiej ilości znajdą się w kuchni. Pozwala to uczynić ją wygodną i dostępną, a przy tym maksymalnie wykorzystać miejsce w najbardziej odpowiadający nam sposób, co znacznie usprawnia wykonywaną w kuchni pracę.

Wybierz najlepsze rozwiązania

Wybór mebli na wymiar oznacza, że możemy cieszyć się swego rodzaju prywatnym projektem – to do zleceniodawcy należy wytypowanie rozwiązań, które najlepiej będą odpowiadały jego indywidualnym oczekiwaniom. A tych nie brakuje, o czym można przekonać się rozmawiając z fachowcami. 

To rozwiązania takie jak choćby zwiększające dostępną przestrzeń blaty wysuwne, zapewniające ciche domykanie szuflad hamulce siły zamykania czy podnośniki ułatwiające podnoszenie i opuszczanie ciężkich frontów górnych szafek. Należy pamiętać, że meble, szczególnie te w kuchni, mają wiele zadań: dźwigają, otwierają, podnoszą, opuszczają. Są w ciągłym ruchu, a jego precyzyjność zapewniają tylko dobrze dobrane rozwiązania – dodaje Jakub Malinowski.

Lepsze nie znaczy droższe

Co ważne, meble na wymiar wcale nie muszą być droższe, niż te gotowe, kupione w sklepie. Należy pamiętać, że stolarz sam nie podejmie decyzji, co do wyboru materiałów – może jedynie zasugerować odpowiednie rozwiązania. Klient zna swój budżet oraz dokładną cenę surowców i dodatków – tym sposobem nie naraża się na ukryte koszty. A trzeba pamiętać, że w przypadku gotowych mebli płacimy nie tylko za ich realizację, ale też transport, działania marketingowe czy koszt utrzymania sklepu. Stworzenie idealnych mebli nie musi więc oznaczać wyzwania dla remontowego budżetu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także