Metamorfoza wnętrza - zobacz sypialnię przez i po zmianie

Metamorfoza wnętrza - zobacz sypialnię przez i po zmianie

Autor: Katarzyna Masłowska
01 paź 2018 12:56

Podrapane powierzchnie, moda czy zmęczenie kolorem, który dominuje w przestrzeni od kilku lat, to tylko niektóre z powodów, dla których chcemy odmiany wnętrz. Na pierwszy rzut oka zmiana kolorystyczna ścian w mieszkaniu wydaje się dużym przedsięwzięciem.

Na szczęście na rynku są dostępne produkty, z którymi łatwo i szybko możemy całkowicie odmienić wygląd swojego domu. Z pomocą ceramicznej farby do wnętrz CeramicClean, żadna metamorfoza nam nie straszna.

Moda na skandynawską biel w mieszkaniu wciąż trwa. Bardzo na czasie są również delikatne jasne wnętrza w stylu prowansalskim czy choćby w stylu Hamptons,Biel jest kolorem, który pozwala wydobyć charakter z mebli i innych artykułów wyposażenia wnętrz, ale może również samodzielnie grać pierwsze skrzypce w domu. Wraz z ekspertami marki Sigma pokażemy jak z farbą CeramicClean samodzielnie przeprowadzić metamorfozę domowych wnętrz i przemalować ciemne ściany na białe w całym mieszkaniu.

Malujemy ciemne ściany

Nowoczesna formuła farb ceramicznych sprawia, że ich siła krycia jest bardzo wysoka. Jeśli obecny kolor ścian jest tylko o kilka tonów ciemniejszy od bieli, spokojnie możemy wykonać dwa wymalowania, które powinny w całości pokryć poprzedni kolor. Jeśli nadal nie jesteśmy zadowoleni z efektu, nałóżmy kolejną warstwę farby. Jeżeli natomiast dotychczasowy odcień to intensywne i ciemne tony, wtedy należy użyć dodatkowo gruntu np. Sigmafix Universal.

Zobacz także: Dom dla rodziny. Zobacz jak urządzić się na 150 metrach

Oczywiście każdą ścianę przed malowaniem należy oczyścić, czyli umyć i usunąć pozostałości po farbach klejowych albo słabo związane czy łuszczące się stare powłoki. Powierzchnia przeznaczona do malowania zawsze powinna być czysta, sucha i wyrównana.Skład farby CeramicClean oparty jest na bazie wysokogatunkowych dyspersji akrylowych, dzięki czemu jest ona doskonale przyczepna do podłoża i elastyczna podczas aplikacji. Co ważne, ze względu na przeznaczenie do wnętrz, farba jest bezzapachowa i charakteryzuje się najniższą klasą emisji substancji A+. Spełnia także wszelkie wymogi z zakresu higieny radiacyjnej.

A co z sufitem?

Biały sufit to standard zdecydowanej większości mieszkań. Przy zmianie kolorystyki zawsze warto go jednak odświeżyć białą CeramicClean marki Sigma. Matowe wykończenie powierzchni po malowaniu sprawia, że światło wpadające do pomieszczenia nie będzie podkreślać istniejących nierówności czy innych niedoskonałości powierzchni.

Produkt dzięki ceramicznej technologii hybrydowej, tworzy jednowarstwową, zwartą i twardą powłokę na ścianie lub suficie i może być z powodzeniem stosowany na powierzchniach wykonanych z tynków cementowych, cementowo-wapiennych, powierzchni betonowych, tynków gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych i powierzchni pomalowanych farbami emulsyjnymi. Stosujemy w ten sam sposób jak przy malowaniu ścian.

Biały kominek? Czemu nie

Pomalowanie kominka na biało, wydaje się początkowo szalonym pomysłem. Zabrudzenia, widoczne na białej powierzchni, mechaniczne uszkodzenia czy po prostu wszędzie osiadający popiół skutecznie odstraszają od tego właśnie koloru. Pamiętajmy jednak, że taka odmiana bardzo odświeży jego wygląd i nada zupełnie innego charakteru całemu salonowi.

Podstawowym warunkiem powodzenia jest jednak bardzo dokładne wyszorowanie jego wszystkich powierzchni, dzięki czemu ceramiczna technologia hybrydowa wykorzystana w produkcie tworzy bardzo wytrzymałą i mocno odporną na zabrudzenia powłokę, tak ważną w przypadku kominka.

Wykończone CeramicClean powierzchnie doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o większym natężeniu ruchu i częstszej eksploatacji, jak właśnie salon, w którym najczęściej spotykają się wszyscy domownicy. Ważna uwaga: do powierzchni gładkich z powodzeniem można stosować wałek malarski, jednak przy powierzchniach bardziej porowatych, jak np. cegła szamotowa kominka, przyda się pędzel z ostro zakończoną końcówką w celu dokładnej aplikacji farby we wszystkich szczelinach.

Wymagające warunki kuchni i łazienki

Łazienka i kuchnia to wnętrza o specyficznych warunkach, gdzie występuje dużo wilgoci i niestety często ma ona dewastacyjny wpływ na wygląd ściany. Powierzchnie pomalowane CeramicClean, ze względu na zawartość cząstek ceramicznych w formule farby, charakteryzują się wysoką trwałością oraz właściwościami plamoodpornymi i hydrofobowymi.

W praktyce oznacza to, że takie ściany odpychają i nie przyjmują płynnych zabrudzeń, a do tego zapobiegają powstawaniu efektu tzw. foggingu, czyli osadzaniu się kurzu. Ponadto, co szczególnie ważne w przypadku zabrudzeń powstających w kuchni, ściany pokryte CeramicClean mają najwyższą odporność na szorowanie (1 klasa wg normy EN 13300), dzięki czemu można je wielokrotnie zmywać detergentami, bez obawy o zmianę koloru lub powstawanie ubytków na jej powierzchni. I to przy zachowaniu optymalnych właściwości paroprzepuszczalnych. Należ jednak pamiętać, że w przypadku powierzchni mających bezpośredni kontakt z np. lejącą się wodą, trzeba zastosować specjalnie przeznaczone do tego produkty.

Cena Sigma CeramicClean - 144,49 zł za 2.5 l

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także