Mieszkanie z antresolą - praktyczny pomysł na wykorzystanie przestrzeni

Mieszkanie z antresolą - praktyczny pomysł na wykorzystanie przestrzeni

Autor: Katarzyna Masłowska
15 lis 2018 13:33

Świetnym rozwiązaniem w wysokich wnętrzach jest antresola, która nada im oryginalnego charakteru i umożliwi kreatywne zagospodarowanie przestrzeni.

Wysokie wnętrza, obszerne okna, jasna przestrzeń oraz swoboda aranżacji to - poza lokalizacją i wykończeniem - jedne z głównych aspektów "mieszkaniowego marzenia". Świetnym rozwiązaniem w wysokich wnętrzach jest antresola, która nada im oryginalnego charakteru i umożliwi kreatywne zagospodarowanie przestrzeni. Na polskim rynku rozwiązanie to jest dostępne m.in. na gdańskim osiedlu Domy Pod Koroną, w dzielnicy Morena. Deweloper Allcon Osiedla przygotował też dla przyszłych mieszkańców inspiracje aranżacyjne do obejrzenia w widoku 360.

Jak w domu

Wysokie wnętrza, które jeszcze kilkanaście lat temu były domeną przedwojennych kamienic, dziś znów powróciły do łask w ofertach deweloperów. Obszerne okna, duża i jasna przestrzeń oraz swoboda aranżacji to teraz - poza lokalizacją i wykończeniem - jedne z głównych aspektów „mieszkaniowego marzenia”.

Zobacz także: Ściana za telewizorem - 20 pomysłów z polskich domów

Świetnym rozwiązaniem w wysokich wnętrzach są antresole, które nadadzą im wyjątkowego charakteru. Dwupoziomowy układ znacznie ułatwia strefowanie przestrzeni i budzi skojarzenia z przytulnym domem jednorodzinnym, jednak bez wielkich powierzchni do sprzątania i utrzymania. W zależności od naszych potrzeb i wyobraźni antresola może być zagospodarowana np. jako biuro, sypialnia, biblioteka lub miejsce zabaw dla dzieci.

Morze rozwiązań

Słynna projektantka mody Coco Chanel twierdziła, że wnętrza są odbiciem duszy. Trudno się nie zgodzić - aranżacja mieszkania może wiele zdradzić na temat samego właściciela. Antresole, które zachęcają do rozwiązań nietypowych i spersonalizowanych, zdecydowanie spodobają się osobom otwartym, ceniącym wnętrza z charakterem. Dodatkowa, otwarta przestrzeń może zarówno zbliżać domowników, jak i zapewnić chwilę prywatności.

To dobre miejsce na gabinet, studio, siłownię czy pracownię z własną loggią, gdzie można odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Mieszkańcy, którzy często przyjmują znajomych lub rodzinę urządzają tam pokój gościnny lub salę gier. Możliwości jest wiele, co zachęca do eksperymentów. Oryginalne schody, funkcjonalne meble, zabawa oświetleniem, elementy sztuki - wszystko powinno tworzyć przestrzeń, która będzie harmonijna z naszym charakterem i stylem życia.

Prywatna strefa komfortu

Mieszkania z antresolą można znaleźć na osiedlu Domy Pod Koroną – kameralnej, gotowej inwestycji położonej na gdańskiej Morenie – dzielnicy z długą tradycją. Ta lokalizacja łączy w sobie bliskość zieleni z bogactwem infrastruktury: jest świetnie skomunikowana z całym Trójmiastem i obwodnicą. Ponadto, w sąsiedztwie znajdują się m.in. szkoły, przedszkola, sklepy, przychodnie i apteki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także