×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Mieszkanie z antresolą. Tak możesz je urządzić. 10 pięknych zdjęć!

Mieszkanie z antresolą. Tak możesz je urządzić. 10 pięknych zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
18 maj 2023 09:29
Aktualizacja: 19 maj 2023 10:08

Jak urządzić mieszkanie z antresolą? Jakie zalety ma antresola? Jak wykorzystać dodatkową przestrzeń? Podpowiadamy i pokazujemy piękne mieszkania z antresolą. 

  • Mieszkania z antresolami oferują więcej miejsca. 
  • Antresole to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również ciekawy element dekoracyjny.
  • Antresole są często oddzielone od pozostałej części mieszkania, co pozwala na zachowanie prywatności.

Antresola to nic innego jak dodatkowa powierzchnia, która została umieszczona w wyższej części pokoju, najczęściej nad salonem lub kuchnią. Choć do niedawna rozwiązanie to pojawiało się głównie w starych kamienicach i przestrzeniach loftowych, deweloperzy coraz częściej wdrażają je w nowych realizacjach.

Więcej miejsca

Mieszkania z antresolami oferują więcej przestrzeni, co jest szczególnie przydatne dla osób, które poszukują nieruchomości pojemnych, ale nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na kupno większej nieruchomości. Może ona służyć jako dodatkowa sypialnia, przestrzeń do pracy zdalnej lub miejsce do przechowywania rzeczy (funkcja garderoby, szafy, magazynu). Warto podkreślić, że za tak wygospodarowaną przestrzeń nie płacimy dodatkowego czynszu, dzięki czemu lokale z antresolami mają podobne koszty eksploatacji, co „klasyczne” mieszkania o tym samym metrażu.

Projekt wnętrza i zdjęcie: Monika Staniec

Ciekawy design

Antresole to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również ciekawy element dekoracyjny. Mieszkania z takimi powierzchniami mają często oryginalny i niebanalny design, co przyciąga uwagę i nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Możemy je spotkać nie tylko w lokalach kompaktowych, ale także w przestronnych, wielopokojowych apartamentach, gdzie pomagają zróżnicować wystrój w zależności od przeznaczenia danej przestrzeni.

Projekt wnętrza: Magdalena Załoga. Fot. Ayuko Studio

Duże okna

Mieszkania dwupoziomowe mają wysokie sufity oraz dużą liczbę okien, co przekłada się na dobre doświetlenie naturalnym światłem. Dzięki temu taki lokal wydaje się bardziej przestronny i przyjemniejszy w użytkowaniu.

Prywatność

Antresole są często oddzielone od pozostałej części mieszkania, co pozwala na zachowanie prywatności. Osoby, które np. chcą w spokoju poczytać książkę, mają tu poczucie oddzielenia i intymności, nawet jeśli w tym samym pomieszczeniu znajdują się inne osoby.

Projekt wnętrza: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Mieszkania z antresolami to propozycja dla osób, którzy oczekują niestandardowych rozwiązań i cenią sobie nowoczesny, oryginalny design. Zapewniają szerokie możliwości aranżacyjne – w małych lokalach „na start” umożliwią singlom czy młodym parom uzyskać dodatkową przestrzeń życiową, a w dużych apartamentach rodzinnych mogą być np. ciekawym urozmaiceniem pokoi dziecinnych – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia. 

Zobacz także Eleganckie wnętrze. Piękny salon i kuchnia. Świetne mieszkanie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także