PARTNER PORTALU
Minimalizm we wnętrzach: wybierz nowoczesne drzwi

Minimalizm we wnętrzach: wybierz nowoczesne drzwi

Autor: Anna Sołomiewicz
07 cze 2016 11:27

Styl minimalistyczny pozostaje jedną z głównych tendencji w aranżacji wnętrz. Zobaczcie, jak podkreślić go odpowiednimi drzwiami.

Prostota. Perfekcja. Harmonia. Takie wrażenia wywiera minimalizm, który dzięki swej głównej zasadzie „less is more”, na dobre zagościł w kanonie najpopularniejszych trendów designu XX i XXI wieku. Classen, renomowany producent drzwi, podłóg oraz elementów meblowych, prezentuje oryginalną paletę graficznych zdobień drzwi, wpisujących się w minimalistyczną estetykę.

Zamiłowanie do prostoty trwa, a minimalizm przeżywa swoją drugą młodość. Nurt ten dotyka każdej płaszczyzny współczesnego wzornictwa i nie tylko, bo przecież jest także jedną z filozofii życia. Dla tych, którzy poszukują minimalistycznych rozwiązań w swoich wnętrzach proponujemy graficzne zdobienia, będące gorącym trendem w stylistyce drzwi. Oryginalne wzory na gładkich i jednolitych powierzchniach skrzydeł pozwalają na uzyskanie harmonii między drzwiami a fakturą ściany – mówi Anna Lipus-Janikowska, kierownik marketingu i reklamy, Classen.

Minimalizm tworzy doskonałe tło, pozwalające wyeksponować różne elementy aranżacji. To styl, który sprzyja zarówno relaksowi, jak i twórczej pracy. Potrafi wnieść do przestrzeni ducha elegancji oraz pożądany spokój. Istotną rolę odgrywają w nim zestawienia barw. Często wykorzystuje się biel, czerń oraz szarość i beż. Wśród stosowanych materiałów królują metal, szkło oraz drewno.

W minimalistycznym stylu utrzymane mogą być również drzwi, które nie tylko stanowią funkcjonalną część wyposażenia, ale także odgrywają rolę wyjątkowej dekoracji. Jakie skrzydła wybrać, by nie zakłócić prostolinijnej estetyki? Warto postawić na oszczędną formę oraz najwyższej jakości wykończenie. Produkty o takich właściwościach oferuje marka Classen, która posiada w swoim asortymencie szeroki wachlarz drzwi z graficznymi aplikacjami.

Niektóre modele, na przykład te dostępne w kolekcji Linea, zdobią proste wzory, które świetnie prezentują się na skrzydłach pozbawionych przeszkleń, dodając im finezji. W zależności od wariantu – pionowe, poziome i ukośne tłoczenia tworzą różne układy.

Podobne kompozycje frezowań można odnaleźć w kolekcji Venom. W ich przypadku, do wyboru są także paski o aluminiowym wykończeniu. Linie o srebrzystej barwie wyglądają estetycznie na każdym dekorze – od bieli, przez szarość i grafit, aż po różne odcienie brązów. Stanowią subtelną, a zarazem przykuwającą wzrok dekorację.

Nowoczesną serię zdobień drzwi dopasowujemy do aktualnych trendów. Aplikacje w postaci pasków wykonanych ze stali nierdzewnej lub tłoczonych na powierzchni skrzydła, doskonale wpisują się w minimalistyczną estetykę. Proste linie nadają drzwiom niebanalnego charakteru, przyciągają uwagę domowników i doskonale podkreślają minimalistyczną filozofię wnętrza. Świetnie sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze – dodaje Anna Lipus-Janikowska.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także