PARTNER PORTALU
 Modne pomysły na czyste ściany

Modne pomysły na czyste ściany

Autor: Anna Usakiewicz
22 cze 2016 11:29

W każdym domu są takie miejsca i ściany, które brudzą się częściej i łatwiej niż inne. Jak poradzić sobie z utrzymaniem ich w czystości?

Ściana w pokoju dziecka - ta przy której stoi stoliczek do malowania i jeszcze ta przy jego łóżku, albo ta przy drzwiach wejściowych, no i oczywiście miejsca przy włącznikach światła i narożnik w korytarzu... Jak uchronić wskazane miejsca przed zabrudzeniem, albo chociaż ułatwić sobie utrzymanie ich w czystości, a przy okazji zadbać o piękną aranżację? Idealne rozwiązanie podsuwa firma Pfleiderer.

Lista miejsc szczególnie narażonych na ubrudzenie i w praktyce częściej wymagających czyszczenia - w mieszkaniu i domu każdego z nas wygląda prawdopodobnie zupełnie inaczej, ale z pewnością istnieje. Rodzice niewątpliwie wskażą kilka newralgicznych punktów w pokojach maluchów, właściciele czworonogów - przy legowisku psa i kuwetce kota, artyści w ich pracowniach... Czy istnieje możliwość zabezpieczenia tych miejsc na ścianach w estetyczny, a zarazem niezbyt kosztowny sposób? Rozwiązaniem mogą okazać się elementy płaskie oklejone laminatem HPL Pfleiderer. Co to za produkt i jakie możliwości oferuje?

Element płaski, to nic innego, niż płyta wiórowa oklejona wytrzymałym laminatem HPL. Bazą elementów są płyty wiórowe P2 w czterech grubościach: 8, 10, 16 lub 18 milimetrów, które dostępne są w formatach: 4100 x 1285 mm. Dzięki tak dużym wymiarom, możliwe jest zaaranżowanie za ich pomocą praktycznie każdej powierzchni w domu (i to bez konieczności rozpoczynania remontu!) Wystarczy tylko przyciąć element do pożądanego rozmiaru i zabezpieczyć nim ścianę. W ten sposób możemy kompletnie odmienić estetykę kącika dziecka, naszego miejsca pracy czy otoczenia legowiska rodzinnego pupila. Ułatwi nam to utrzymanie w tych miejscach czystości. W jaki sposób?

Otóż elementy płaskie Pfleiderer są oklejone obustronnie laminatem HPL. Materiał ten jest odporny na drobne uszkodzenia mechaniczne, działanie detergentów, wilgoci, wysokiej temperatury i promieni UV. Dodatkowo jest łatwy do czyszczenia - nie straszne mu ani mazaki i kredki pastelowe malucha, ani błoto jakie przyniesie ze spaceru pies... Wyczyścić go można za pomocą zwykłej szmatki, ciepłej wody i detergentu. I to bez męczącego szorowania!

Laminaty Pfleiderer dostępne są w szerokiej ofercie dekorów inspirowanych rysunkami: naturalnego drewna, kamieni, metalu, betonu. Producent proponuje również wzory jednobarwne - od delikatnych pasteli, po kolory intensywne i głębokie. Paleta dostępnych dekorów obejmuje aż 162 wzory (z czego blisko 100 dostępnych jest w polskiej ofercie magazynowej), z których każdy może wybrać coś dla siebie i swojego domu. Pozwalają one na doskonale dostosowanie nowego wystroju ściany do już istniejącej aranżacji - na zasadzie kontrastu lub harmonijnego współgrania. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także