Niedzielne śniadania rodzinne - wybieramy zastawę stołową

Niedzielne śniadania rodzinne - wybieramy zastawę stołową

Autor: Anna Usakiewicz
17 sty 2020 08:32

Na listę noworocznych postanowień warto wpisać... śniadanie. Zjadane bez pośpiechu, w towarzystwie rodziny. W wykreowaniu niekrępującej atmosfery, która zbliża domowników pomoże odpowiednie nakrycie stołu.

Zrezygnujmy ze zbyt oficjalnej, eleganckiej porcelany. Tu bardziej na miejscu będzie zastawa, składająca się z elementów w kilku kolorach albo w wielu odcieniach jednej barwy i udekorowanych różnymi zdobieniami. Nie popełnimy aranżacyjnego błędu, jeśli samodzielnie skompletujemy naczynia, wybierając je z kolekcji wzorniczych, jakie proponują projektanci marek holenderskich. Wtedy zyskamy pewność, że będą idealnie do siebie pasować. Taka niejednorodna pod względem kolorystycznym, ale harmonijna zastawa ma jeszcze inną zaletę – możemy ją co jakiś czas uzupełniać o nowe elementy, tworząc bogatszy zestaw, dostosowany do zmieniających się potrzeb czy upodobań żywieniowych domowników.

Miłe dla oka pastelowe barwy, rozświetlające nakrycie złote detale czy widniejące na niektórych naczyniach pełne radości ornamenty roślinne oraz inspirujące sentencje nastrajają optymistycznie i wywołują na twarzy uśmiech, wprawiając wszystkich w dobry humor od samego rana.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także