Nowoczesne wnętrze. Świąteczne dekoracje z gwiazdą betlejemską. Piękne!

Nowoczesne wnętrze. Świąteczne dekoracje z gwiazdą betlejemską. Piękne!

Autor: Ewa Kozioł
17 lis 2022 09:55

Gwiazda betlejemska doskonale sprawi się w nowoczesnym wnętrzu, któremu chcemy w święta dodać ciepła i przytulności. Wygląda pięknie i bardzo efektownie. Zobacz, jak wykorzystać gwiazdę betlejemską we wnętrzu. Mamy dużo fajnych pomysłów na aranżację.

Jak dodać przytulności nowoczesnemu wnętrzu? Z pomocą przyjadą ciepłe, miękkie tekstylia oraz rośliny, które doskonale przełamią surowy charakter tego stylu. Jesienią i zimą delikatności doda gwiazda betlejemska w czerwonym lub w nieco spokojniejszej kremowej barwie. W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie te kolorowe rośliny pokojowe swoimi wspaniałymi, przylistkami w kształcie gwiazdy zwiastują zbliżający się sezon świąteczny. Zobacz, jak efektownie wyeksponować poinsecje w pomieszczeniach w modnym stylu urban loft.

Świąteczna atmosfera pełna kwiatów

Pełna luzu, świąteczna atmosfera z nutą dżungli. Egzotyczne rośliny, zwisające z sufitu choinki i kremowe poinsecje zapowiadają nadchodzące święta. Naturalny wystrój, ograniczony do kilku kolorów, sprawia, że industrialne wnętrze tego miejskiego loftu staje się przytulne.

Zdjęcie: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe

Gwiazda betlejemska zwisająca swobodnie z sufitu to naturalna dekoracja, którą łatwo wykonać. Wystarczy wyjąć roślinę z doniczki, owinąć bryłę korzeniową mchem, wzmocnić ją złotym drutem, a następnie powiesić. Kompozycję należy podlewać delikatnie od góry. Alternatywnie, co kilka dni, można umieścić kulę mchu w naczyniu z niewielką ilością wody, aby mogła ją wchłonąć. Powinna jednak dobrze wyschnąć przed ponownym zawieszeniem.

Zdjęcia: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe

Czerwone akcenty w szaro-czarnym wnętrzu

Czerwone gwiazdy betlejemskie ciekawie kontrastują z czarnymi szafkami kuchennymi i razem ze świecami i figurką jelenia sygnalizują nadejście świąt. Mulenbekia (Muehlenbeckia astonii), eszeweria, pieprzówka, trzykrotka (Tradescantia spathacea) i syngonium (Syngonium podophyllum) potęgują bożonarodzeniowy nastrój.

Zdjęcie: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe

Miniaturowe gwiazdy betlejemskie mieszczą się nawet na wąskiej półce ściennej. Dzięki intensywnie czerwonym przylistkom w kształcie gwiazdy wnoszą zimą kolor do pomieszczeń i nadają im świąteczny charakter w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. 

Zdjęcie: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe

Kompozycje z gwiazdą betlejemską na świąteczny stół

W kilku prostych krokach żeliwny stojak na osiem świec można przekształcić w oszałamiającą adwentową dekorację. Bryły korzeniowe czerwonych miniaturowych poinsecji należy obłożyć mchem, a następnie umieścić wraz z szyszkami na środku świecznika i udekorować gałązkami dzikiej róży i sosny. Czerwone przylistki oraz czerwone i żółte świece stożkowe tworzą efektowny kontrast z czarnym, lakierowanym stołem.

Zdjęcie: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe

Jako rośliny pływające w kieliszkach do wina, miniaturowe poinsecje są stylową dekoracją stołu, którą można szybko wykonać. Bryły korzeniowe wyjętych z doniczek roślin należy dokładnie umyć, aż odsłoni się delikatny system korzeniowy. Na koniec należy umieścić poinsecje w kieliszkach z wodą.
Wskazówka: Poinsecje nie lubią stać w wodzie. Jedynie przez krótki czas mogą być wykorzystane jako rośliny pływające.

Projekt DIY: Stojak na gwiazdę betlejemską z upcyklingu

W tych domowych stojakach na rośliny, wykonanych ze starych krzeseł, poinsecje mogą być wyeksponowane w niekonwencjonalny sposób. Choinki wiszące do góry nogami z sufitu w połączeniu z kaktusem tworzą niezwykle oryginalną aranżację. Stojaki na rośliny można łatwo wykonać samodzielnie. Potrzebne są: stare, drewniane krzesło, wyrzynarka, kreda, gliniana doniczka i duża poinsecja.

Zdjęcie: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe 

Jak wykonać – na siedzisku krzesła kredą narysuj okrąg o średnicy mniejszej od glinianej doniczki. Za pomocą wyrzynarki wytnij go, umieść glinianą doniczkę w otworze i posadź w niej poinsecję. 

Zdjęcia: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe

Wskazówka – krzesło należy ustawić w miejscu, gdzie ewentualne wyciekanie wody nie będzie stanowić problemu. W razie potrzeby podczas podlewania należy umieścić pod krzesłem tackę. Ponieważ poinsecja nie lubi być zalewana wodą, doniczka powinna mieć wykonany na spodzie otwór.

Adwentowa martwa natura z gwiazdą betlejemską

Zamiast układać na tacy świąteczne akcesoria, można je luźno ze sobą związać. Tutaj kremowa gwiazda betlejemska w doniczce, szyszki, butelki ze świeczkami, gałązki i ceramiczna choinka tworzą dekoracyjną martwą naturę.

Zdjęcie: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe

Zobacz także Świąteczne trendy 2022. Dekoracje domu na Boże Narodzenie. Piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także