×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Obrazy, postery, grafiki - 15 pomysłów na oryginalną dekorację wnętrza

Obrazy, postery, grafiki - 15 pomysłów na oryginalną dekorację wnętrza

Autor: Anna Usakiewicz
14 lip 2016 08:17
Aktualizacja: 16 lip 2016 14:50

Niech wasza ściana przemówi! Plakaty, obrazy czy grafiki to doskonały pomysł aby podkreślić charakter wnętrza. Zobaczcie jak to zrobić.

Ściana kryje w sobie niesamowity potencjał – może bawić, wspierać, motywować, inspirować. 
Według zasad feng shui białe ściany świadczą o braku zainteresowań. Dlatego urządzając przestrzeń, warto zwrócić uwagę również na ściany. Jeden plakat może dodać pokojowi wyrazistości, charakteru, niezabierając przy tym tyle miejsca, co meble czy inne elementy dekoracyjne.

Podaj hasło

Hasła na białym tle to must-have ostatnich kilku sezonów – nosi się je na koszulkach, torbach, kubkach. Swoje miejsce mogą znaleźć również na ścianie. Prosta, nowoczesna forma plakatu dobrze zagra z każdą przestrzenią. Wybór tekstów jest ogromny. Marka LazyDog projektuje minimalistyczne, typograficzne grafiki wykorzystując cytaty motywacyjne i dowcipne hasła.

Typografia to też posługiwanie się literami w celu uzyskania graficznych efektów. Tego typu plakaty proponuje m.in. młoda marka HUŚ Design. Litery mogą wyjść z płaskiej formy plakatu i zaistnieć we wnętrzu w wersji trójwymiarowej, np. w postaci… wieszaków na ścianie.

Wnieś kolor

Świeżości wystrojowi nadadzą plakaty w formie kolorowych grafik, często nawiązujących do popkultury, które są doskonałym pomysłem na przełamanie chłodnej aury panującej w minimialistycznych pomieszczeniach. Portretowe grafiki w iście malarskim stylu proponuje np. młoda ilustratorka Żaneta Antosik.

Kipiące barwami kompozycje znajdziemy wśród prac takich młodych artystów - ilustratorów mody jak Mateusz Suda czy Olga Mieloszyk. Sudę charakteryzuje energiczna kreska i często chaotyczna kompozycja. Mieloszyk w swoich grafikach stara się łączyć trzy obszary swojej działalności artystycznej - projektowanie ubioru, tkanin oraz ilustrację mody.

Odrębną koncepcję na plakaty prezentuje pracownia AfterHoursDesign - w ich kompozycjach geometrycznych główną rolę grają wzory i kształty, kolor pojawia się jedynie czasami, jako ich dopełnienie. - Plakaty przeżywają swój renesans. Ich funkcję informacyjną przejeła funkcja dekoracyjna, czyniąc plakat jedną z najchętniej wybieranych form graficznych w aranżacji wnętrz. W końcu to nie tylko obraz, ale przede wszystkim zabawa słowem i komentarz do bieżących zjawisk społecznych, to sztuka wyrażenia dobrego konceptu w prostej formie – tłumaczy Anna Bukowska z MyBaze.com.

Zaklej przestrzeń

Dla tych, którzy nie chcą naruszać ścian, wbijając w nie gwoździe na oprawione plakaty, projektanci wymyślili inny sposób na dekorację. Grafikę z rysunkiem czy inspirującym hasłem można po prostu nakleić. Naklejki z wybranym motywem są łatwe do samodzielnego przyklejenia, wodoodporne i łatwe w czyszczeniu. Świetnie sprawdzą się na gładkich ścianach, ale zasada jest jedna – rozmiar naściennych naklejek powinien być dostosowany do wielkości ściany i aranżacji mebli w pokoju.

Źródło: MyBaze.com

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także