×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ogrzewanie elektryczne. Dobra inwestycja na trudne czasy!

Ogrzewanie elektryczne. Dobra inwestycja na trudne czasy!

Autor: Ewa Kozioł
31 paź 2022 10:23

Ogrzewanie elektryczne w dobie wysokich cen i niskiej dostępności gazu oraz węgla cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To inteligentna technologia, która daje pewność posiadania odpowiedniej ilości ciepła, w odpowiednim miejscu i czasie.

Bezpieczeństwo i wygoda

System elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla miejsc, które szybko ulegają wychłodzeniu. Dzięki niemu możesz szybko osiągnąć komfortowy poziom temperatury, gdyż blisko 100% energii przekształcane jest w ciepło. Dlatego odnajdzie się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w budynkach użyteczności publicznej. 

W przypadku ogrzewania elektrycznego nie musisz:
– składować opału,
– budować komina,
– rozprowadzać rur łączących urządzenia, które niosą ze sobą duże straty energii,
– martwić się o zaczadzenie spalinami ani o wybuch gazu,
– obawiać się o przecieki instalacji ani o jej zamarznięcie.

Niski koszt inwestycji i ekologia

Jeśli zdecydujesz się na ten typ ogrzewania poniesiesz relatywnie niski koszt inwestycyjny systemu. Nakład prac związanych z instalacją i konserwacją jest niewielki. W porównaniu do tradycyjnych źródeł energii (gaz, olej, węgiel) jest to system proekologiczny, który emituje do atmosfery niewielkie ilości CO2 i może być wytwarzany przez Odnawialne Źródła Energii.

Staranny wybór

Dlaczego należy starannie dobierać grzejniki elektryczne?

Od tego, na jakie urządzenie postawisz zależy np.:

1. Charakter wytworzonego ciepła

Jeśli chcesz mieć jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia, a także odczuwać ciepło łagodne i delikatne – wybierz grzejnik z elementem grzewczym wykonanym z aluminium czy z żeliwa lub taki, który zawiera fluid termo-przewodzący.

Element grzewczy z żeliwa zadba o powietrze przyjemne do oddychania, które nie wysusza gardła. Jeśli posiadasz urządzenie z aluminiowym elementem grzewczym lub z 2 elementami grzewczymi - szybko uzyskasz idealną temperaturę. Z kolei ciepło płynne i trwałe zagwarantuje Ci element grzewczy z żeliwa lub z 2 elementami grzewczymi.

2. Jakość powietrza w pomieszczeniu

Warto upewnić się, czy twój grzejnik wyposażony jest w system ASP, który dba o powietrze dobrej jakości. Eliminuje on zjawisko cyrkulacji kurzu i roztoczy oraz ich osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Dlatego zalecany jest np. w sypialni, czyli pokoju, w którym spędzamy najwięcej czasu, pokoju alergika czy osoby z problemami dróg oddechowych oraz w pokoju dziecięcym (dzieci są szczególnie wrażliwe na suche/zanieczyszczone powietrze).

3. Zdolność przystosowania się do rytmu życia domowników

Niestety nie zawsze pamiętamy o obniżeniu mocy grzejnika, skutkiem czego dochodzi do niepotrzebnych strat energii. Problem ten rozwiązują inteligentne grzejniki, które same obniżą temperaturę w sytuacji, gdy nikogo nie ma w domu, jest noc lub podczas wietrzenia.

Jest to możliwe dzięki czujnikowi:
–  ruchu (gdy wszyscy są poza domem obniża temperaturę, a podwyższa, gdy wykryje ruch ludzi lub zwierząt w pomieszczeniu),
–  światła (obniża automatycznie temperaturę, gdy wykryje mniejszą ilość światła),
–  otwartego okna (tzw. funkcja wietrzenie polega na wykryciu nadmiaru zimnego powietrza wokół grzejnika, a następnie na automatycznym zatrzymaniu jego pracy na czas wietrzenia).

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także