PARTNER PORTALU
Ogrzewanie podłogowe - dlaczego warto?

Ogrzewanie podłogowe - dlaczego warto?

Autor: Anna Sołomiewicz
03 cze 2016 08:41

Ogrzewanie podłogowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych grzejników. Przeczytajcie o jego zaletach.

Moda na ogrzewanie podłogowe nie przemija. Wręcz przeciwnie: przyjemne ciepło promieniujące spod stóp znajduje coraz więcej zwolenników. System ogrzewania podłogowego Purmo to najwyższa jakość podparta ponad 30-letnim doświadczeniem oraz gwarancja długowieczności instalacji.

Co decyduje o popularności ogrzewania podłogowego? Podwyższona temperatura posadzki, która znacząco zwiększa komfort użytkowania pomieszczenia, w szczególności zaś łazienki, to ważna, ale z pewnością nie jedyna zaleta tego rozwiązania grzewczego. Równie istotne są jego aspekty estetyczne i higieniczne oraz energetyczna wydajność systemu.

Cieplej przy stopach, chłodniej przy głowie – oto optymalny dla ludzkiego organizmu domowy mikroklimat, który możemy stworzyć, wybierając ogrzewanie podłogowe. Bliski idealnemu rozkład temperatury w pomieszczeniu jest konsekwencją przekazywania ciepła głównie na drodze promieniowania, a nie konwekcji, jak ma to miejsce w przypadku ogrzewania tradycyjnego. Promieniująca ciepłem podłoga jest rozwiązaniem bardzo oszczędnym: stosując je, możemy obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 2ºC, czego efektem są zauważalnie niższe rachunki za energię. 

Ogrzewanie podłogowe jest również wyjątkowo przyjazne dla alergików. Elementy instalacji ukryte są pod posadzką, dzięki czemu redukujemy w pomieszczeniu powierzchnię, na której osadza się kurz, a ponadto oddawanie ciepła przez promieniowanie wiąże się z nieznaczną cyrkulacją powietrza, co z kolei minimalizuje unoszenie się kurzu. „Niewidoczność” ogrzewania podłogowego wyraźnie przekłada się na estetykę i funkcjonalność wnętrza, zwiększając możliwości rozplanowania przestrzeni.

System ogrzewania podłogowego Purmo to rozwiązanie nowoczesne i niezawodne. Jego podstawowym komponentem są rury z tworzywa sztucznego, które charakteryzują się odpornością na korozję, dużą wytrzymałością i elastycznością. 

System ten znajduje zastosowanie w przypadku każdego rodzaju podłogi (m.in. parkiet, płytki ceramiczne, laminat i beton), doskonale współpracuje z alternatywnymi źródłami ciepła oraz wyposażony jest w regulatory pozwalające na precyzyjne sterowanie temperaturą w pomieszczeniu. Dodatkowym atutami ogrzewania podłogowego Purmo jest szybki i łatwy proces montażu oraz 10-letni okres gwarancji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także