×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Ogrzewanie w domu: wybieramy nowoczesne grzejniki

Ogrzewanie w domu: wybieramy nowoczesne grzejniki

Autor: Katarzyna Masłowska
27 sty 2020 14:31
Aktualizacja: 28 sty 2020 10:15

Projektujesz lub budujesz dom? Nie zapomnij o wyborze grzejnika, który ociepli Twoje wnętrze w chłodne wieczory! Jak dobrać odpowiedni model oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie grzejnika?

Nawet najbardziej wydajny grzejnik nie pomoże, jeżeli pomieszczenie nie ma odpowiedniej izolacji cieplnej. Podstawą są materiały! Okna starego typu, przerwy w izolacji czy zastosowanie tanich surowców może sprawić, że większość wyemitowanego przez grzejniki ciepła momentalnie ucieknie do atmosfery. Kiedy dom jest już dobrze zaizolowany, możemy zastanowić się jakie grzejniki będą optymalne do jego ogrzania. 

Moc – najważniejszy parametr

Przy wyborze grzejnika należy wziąć pod uwagę przede wszystkim moc urządzenia-większa pozwoli uzyskać wyższe temperatury i ogrzać znaczną powierzchnię. Idąc dalej, im większa powierzchnia grzejnika, tym większą moc może on wyemitować i większe pomieszczenie ogrzać.

Zobacz także: Piekarnik w kuchni: 20 pomysłów na aranżację

Najlepiej znaleźć grzejnik, który może być zaprojektowany pod konkretne potrzeby klienta, wykonany w wymiarach niestandardowych oraz dopasowany do mocy potrzebnej w zaprojektowanym rozwiązaniu – radzi Tomasz Zalewski, ekspert marki Luxrad.

Jak podłączyć grzejnik?

Ta elastyczność ważna jest również przy kolejnym, ważnym parametrze, tj.: rodzajach podłączenia. Idealny grzejnik pozwala na jak największą liczbę możliwych rozwiązań: z dołu, z boków, w różnych konfiguracjach. Wspomniane powyżej grzejniki posiadają szeroki wybór wariantów podłączenia, dzięki czemu możemy łatwo zamocować je w dowolnym miejscu.

Na zakończenie warto wspomnieć o samej estetyce wykonania. Dzisiejsze grzejniki w najmniejszym stopniu nie przypominają starych kaloryferów z obdrapanego żeliwa. Teraz każdy może znaleźć model pasujący do jego koncepcji designu wnętrza. 

Polecamy: Ściana za telewizorem: 20 dobrych projektów z polskich domów

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także