×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Oświetlenie we wnętrzu. Piękne lampy z mosiądzu. Wyjątkowe kolekcje!

Oświetlenie we wnętrzu. Piękne lampy z mosiądzu. Wyjątkowe kolekcje!

Autor: Ewa Kozioł
23 wrz 2021 10:21

Lampy z mosiądzu nadają wnętrzom niezwykłego charakteru i szczególnej oprawy. Są modne bez względu na zmieniające się trendy. Pięknie będą wyglądały zarówno w salonie, w jadalni, jak i w kuchni. 


Produkty wnętrzarskie wykonane ze szlachetnych materiałów cieszą się uznaniem niezależnie od panującej epoki. Mosiądz, alabaster czy mahoń zawsze stanowiły o prestiżu i były zastrzeżone dla najbardziej prestiżowych projektów i reprezentacyjnych pomieszczeń. Nawet modernizm, który wywrócił do góry nogami całą architekturę i nasze spojrzenie na design, nie zerwał z powiązaniem piękna z materiałem.

Minimalizm w dobrej formie

Lampy w mosiężnych oprawach – nowości w kolekcjach Imbria, Eye i profile Eye Spot od Nowodvorski Lighting, to kontynuacja ponadczasowej miłości do piękna, wynikającego z użycia szlachetnych surowców.

Lampy Imbria to kolekcja szczególnie polecana do wnętrz w stylu nowoczesnym i modern classic. Minimalistyczna forma i rygorystyczna geometria sprawiają jednak, że będzie to doskonałe rozwiązanie również we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym czy klasycznym. Wysokość lamp to 130 cm, dzięki czemu dobrze wpasują się w wysokie i przestronne pomieszczenia. 

Szerokie możliwości aranżacji

W kolekcji Eye, obok kinkietów, lamp punktowych oraz lampy w układzie okrągłym, w wersji mosiężnej dostępna jest nowość – lampa wisząca z trzema punktami świetlnymi na listwie. Pozwala to na dowolne komponowanie oświetlenia zarówno pod względem ilości punktów, jak również ich rozmieszczenia.

Praktycznym i ciekawym rozwiązaniem może być np. podkreślenie wyspy kuchennej poprzez zastosowanie zwisających, potrójnych lamp w kolorze mosiądzu i uzupełnienie oświetlenia pozostałej części pomieszczenia pojedynczymi lampami mocowanymi bezpośrednio do sufitu i ścian. Taka kompozycja skupi uwagę na kluczowych elementach wnętrza, a jednocześnie zapewni doskonałe doświetlenie całej powierzchni przy zachowaniu jednorodnej stylistyki.

Kolekcja Profile Eye Spot, również uzupełniona o wersje z mosiądzu, przeznaczona jest do montowania w szynoprzewodach systemu Profile. Sposób montażu umożliwia przesuwanie poszczególnych opraw, a ruchoma główka pozwala na ustawienie kierunku padania światła według własnych preferencji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także