×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Oto kolor roku 2022! Galeria zdjęć, pomysły do wnętrz, aranżacje

Oto kolor roku 2022! Galeria zdjęć, pomysły do wnętrz, aranżacje

Autor: Justyna Łotowska
14 wrz 2021 12:01

Zobacz, co będzie modne w 2022! Zaczyna się sezon na inspiracje kolorystyczne ogłaszane przez znane marki! Jako pierwszy Dulux przedstawia Kolor Roku 2022 firmy AkzoNobel – Inspirujący Błękit, czyli Bright Skies. Ten jasny, lekki odcień niebieskiego wniesie do pomieszczeń tak bardzo potrzebny powiew świeżego powietrza.

Po okresie zamknięcia i izolacji ludzie pragną swobody. Z szeroko zakrojonych badań nad trendami, które zostały przeprowadzone przez zespół ekspertów w dziedzinie kolorów oraz światowych projektantów wynika, że potrzebujemy otwartych przestrzeni, chcemy poczuć więź z przyrodą i spojrzeć na wszystko świeżym okiem.

Inspirujący Błękit wnosi do wnętrz świeżość, daje wrażenie otwartości i działa kojąco na zmysły. Wprowadza odrobinę natury do naszych domów i jest w stanie ożywić każdą przestrzeń. Ten kolor współgra również z szeregiem innych odcieni, od delikatnych i spokojnych, do radosnych i bardziej nasyconych.

Chcąc uchwycić nastrój chwili, Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel już od 19 lat prowadzi coroczny program ColourFutures, w ramach którego odkrywa globalne trendy dotyczące designu i stylu życia. Po okresie popularności stonowanych kolorów, w 2022 r. obserwujemy powrót żywych, jasnych odcieni, co może odzwierciedlać naszą potrzebę otaczania się pozytywną energią.

– Kolor, jakim jest Inspirujący Błękit, pomoże nam w nadchodzącym roku czerpać pełnymi garściami z nowych pomysłów i marzyć o przyszłości – mówi Heleen van Gent, Creative Director z Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel. – Ten odcień odzwierciedla bezkresne niebo znajdujące się nad nami i daje nam przestrzeń, żebyśmy mogli na nowo określić rolę naszego domu, przyrody, sztuki i otworzyli się na nowe możliwości. Wierzymy, że należy wspierać ludzi w ich rozwoju i wyrażaniu siebie poprzez kolory.

Dulux zaproponował także w tym roku dodatkowe cztery palet barw, które mają uzupełniac kolor roku i odpowiadać funkcji, jakie pełni dane wnętrze:

Kolory do biur – propozycje kolorów,  które umilają codzienne obowiązki. Szeroka gama radosnych, jasnych i nasyconych odcieni ułatwia wydzielenie stref tematycznych w wielofunkcyjnych wnętrzach.
Kolory do stref relaksu – propozycja kolorów, które będą oddziaływać pozytywnie na samopoczucie, w gamie przede wszystkim świeże zielenie oraz błękity zaczerpnięte wprost z natury.
Kolory do pracowni – blade róże, fiolety, czerwienie i pomarańcze z tej palety przekształcą każde wnętrze w oazę spokoju.
Kolory do otwartych przestrzeni – delikatne biele i jasne, stonowane odcienie, które sprawdzą się w otwartych wnętrzach

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także