Panele ścienne: jak je dobrać do salonu lub sypialni? Podpowiadamy

Panele ścienne: jak je dobrać do salonu lub sypialni? Podpowiadamy

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 lut 2021 08:55

Wielu z nas marzy o posiadaniu mieszkania o ponadczasowym charakterze, które podkreśli unikalny styl właściciela. Sposobem na nie może być wykończenie ściany w salonie, sypialni jadalni czy przedpokoju panelem z ciekawym efektem. O czym warto wiedzieć?

Panele sprawdzą się w większości pomieszczeń, chociaż najczęściej stosowane są w salonach i sypialniach. Produkty te z założenia mają dekorować najbardziej reprezentatywną ścianę, podkreślając w ten sposób charakter wnętrza.

– W wyborze paneli najlepiej kierować się zasadą kontrastu – wtedy zyskujemy największy efekt „wow” – mówi Tomasz Włudarczyk, współzałożyciel marki Kalithea. – Każde wnętrze oczywiście ma inny charakter, są wnętrza nowoczesne, klasyczne, przytulne, sterylne... Nasze wzory przy odrobinie wyobraźni można wpasować w każdy rodzaj przestrzeni – dodaje Włudarczyk.

Panele Kalithea można dowolnie można ze sobą łączyć, tworząc niepowtarzalny efekt. Kolor paneli można precyzyjnie dobrać do barw przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu – jest to możliwe dzięki własnej mieszalni lakierów i dużemu doświadczeniu firmy w tym obszarze. Wystarczy dostarczyć fragment materiału czy kolor farby ściennej, aby otrzymać panele w wymarzonym kolorze.

Panele wykonane są z polimeru komórkowego, charakteryzują się trwałością i odpornością na wodę. Można je łatwo transportować i samodzielnie zamontować. To gotowy produkt, który nie potrzebuje dodatkowych prac wykończeniowych na miejscu. Jest także bardzo lekki i łatwy w obróbce, ze względu na elastyczność materiału. Producent dostarcza też panele polakierowane w dowolnie wybranym kolorze. Jak wam się podoba taki pomysł na wykończenie ściany?

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także