PARTNER PORTALU
Piękna porcelana - zasmakuj w posiłkach na świeżym powietrzu

Piękna porcelana - zasmakuj w posiłkach na świeżym powietrzu

Autor: Anna Usakiewicz
11 lip 2016 13:56

Gdzie latem jedzenie smakuje najlepiej? Oczywiście w plenerze! Ogrodowe przyjęcia
mogą przyjąć rozmaite formy.

Pobudź kreatywność kulinarną i aranżacyjną. Z porcelanowymi kolekcjami Villeroy & Boch możesz przenieść się do krainy czarów, sielanki i dobrego smaku!

Sielskie przedpołudnie

Krajobrazy wprost z południa Francji albo scenki rodzajowe z francuskiej wsi to idealne tło dla sielskiego brunchu w ogrodzie. Lawenda, kwiaty pelargonii i dzikiej róży oraz gałązki rozmarynu kuszą z porcelany Artesano Provençal, a sielankowe scenki z życia na wsi sprzed ponad 200 lat zdobiące porcelanę Audun Ferme przenoszą do przeszłości – gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej! Uzupełnieniem takiej scenerii będzie rustykalny drewniany stół, a na nim – oprócz odpowiedniej zastawy – kulinarną kropką nad i będą świeże pieczywo, oliwa oraz sery. I nie trzeba nic więcej!

Słodkie popołudnie – jak z krainy czarów!

Popołudniowy deser? Tylko w plenerze! Przygotuj go oryginalnie, zapomnij o piknikowym kocu – do ogrodu przenieś prawdziwe meble! Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz we własnym domu: stół, krzesła, a także dekoracje. Do wazonów wstaw kolorowe kwiaty, napoje podaj w barwnych szklankach, a przekąski na porcelanie Rose Cottage. Motywem przewodnim pastelowej kolekcji są romantyczne róże. Taka aranżacja pozwoli gościom poczuć się jak w krainie czarów! By oczarować ich również smakiem, rolę główną powinny odegrać słodkości z sezonowych owoców – a do nich orzeźwiające prosecco, koniecznie z malinami!

Pizza jest dobra na wszystko…

Uwielbiana przez wszystkich pizza – zdecydowanie najlepiej smakuje na zewnątrz! Potwierdzają to Włosi i ich długie włoskie uczty – organizowane zarówno w chłodniejsze dni, jak i w upalne lato. Kiedy słońce obdarowuje nas promieniami, możemy przygotować pizzę w lekkiej odsłonie – z warzywami lub owocami. Gdy chłodniej – sprawdzi się wersja na ostro. Na takim przyjęciu niezbędny będzie talerz z kolekcji Pizza Passion. Zestaw ten składa się z okrągłej bambusowej tacy z czterema porcelanowymi talerzami w kształcie trójkątnego kawałka pizzy, które mają zintegrowany uchwyt. Dzięki takiej konstrukcji bardzo łatwo można podzielić pizzę, a dodatkowo zyskać więcej miejsca na stole.
Wystarczy dobra pogoda, kawałek ogrodu i porcelana Villeroy & Boch, by plenerowe przyjęcie zaliczyć do udanych. Zdecyduj tylko o porze dnia, dopasuj do niej dania, a do dań zastawę – i czas zaprosić gości!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także