×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Piękny salon: wybieramy oświetlenie

Piękny salon: wybieramy oświetlenie

Autor: Katarzyna Masłowska
15 sty 2018 12:50
Aktualizacja: 18 sty 2018 12:41

W karnawale warto zadbać nie tylko o eleganckie kreacje, ale także o wystrój przestrzeni, w której mieszkamy.

Wraz z początkiem Nowego Roku rozpoczyna się karnawał – to niezwykle radosny czas, w którym odbywają się huczne imprezy i bale. To również doskonała okazja do spotkań z przyjaciółmi podczas tak zwanych „domówek”. W tym okresie warto więc zadbać nie tylko o eleganckie kreacje, ale także o wystrój przestrzeni, w której mieszkamy. 

Kobiece wnętrze w stylu glamour

Pełen blasku, żywych kolorów i niezwykłych przedmiotów – tak w kilku słowach można opisać styl glamour. Modny w ostatnim czasie trend opiera się na zestawieniu z pozoru niepasujących do siebie rzeczy – współczesnego designu z meblami rodem z barokowych salonów czy powierzchni o matowej strukturze z błyszczącymi elementami.

Kontrast wzbudza wiele emocji – na początku szokuje, a ostatecznie zachwyca i zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. To styl kobiecy, wymagający wiele subtelności i wyczucia. Wnętrza glamour muszą być wyważone, a odpowiednio dobrane przedmioty powinny wzbudzać podziw.

Zobacz także: Salon z kuchnią: 25 wnętrz z polskich domów

W przestrzeniach urządzonych w zgodzie z tymi zasadami, główną rolę może pełnić na przykład stylowy, błyszczący żyrandol – wzbogacona świetlistymi kryształkami lampa Alpena lub klasyczna Bossa, Clotilde czy Graciela.

Karnawał pod znakiem błyszczących dodatków

Wnętrza glamour nierozerwalnie kojarzą się również z połyskującymi dodatkami. Niezaprzeczalnie przedmioty tego typu stanowią dopełnienie – dodają przestrzeni szlachetności i niepowtarzalnego stylu. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do wnętrza srebra lub miedzi – na przykład za pomocą oświetlenia.

W mniejszych pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na klasyczny żyrandol z błyszczącymi elementami, warto zamontować na przykład niezwykle oryginalną lampę Gino lub żarówki Bulb, obok których nie da się przejść obojętnie!

Trzeba pamiętać, że z błyskotkami nie można przesadzić – jeśli w salonie lub jadalni znajduje się już wiele ekstrawaganckich przedmiotów, warto postawić na żyrandol o stonowanej kolorystyce – na przykład czarną lampę Tealio.

Świetlnych dodatków nigdy za wiele!

Dobrze doświetlone wnętrze to klucz do sukcesu. Dzięki odpowiednio dobranym lampom i dostosowanej barwie światła możemy odmienić wnętrze niewielkim kosztem. Oprócz głównego źródła światła umieszczonego w centrum pomieszczenia, świetnie sprawdzą się również boczne punkty świetlne.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp stojących – chociażby błyszczącej lampy Bulb lub kinkietów – na przykład srebrna lampa Tekla będzie niezwykłym dodatkiem, a jednocześnie stworzy niepowtarzalny klimat!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także