Pierwsze własne mieszkanie. Świetne pomysły na urządzenie

Pierwsze własne mieszkanie. Świetne pomysły na urządzenie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
25 paź 2021 13:24

Jak urządzić pierwsze własne mieszkanie? Jak dobrze wykorzystać przestrzeń? Jak je sprytnie zagospodarować? Mamy do ciebie kilka sprawdzonych sposobów.


Sprytne przechowywanie

Pierwsze mieszkanie ma najczęściej niewielki metraż, dlatego liczy się przede wszystkim mądre wykorzystanie wszelkich wnęk, nisz i kątów. To idealne miejsca, by pomieścić w nich ubrania, buty i galanterię. Wszystko to, do czego potrzebujemy mieć łatwy dostęp umieszczając w funkcjonalnych i neutralnych estetycznie szafach czy garderobach. 

Szafa skrojona na miarę

Nisze i wnęki można więc zabudować szafami wykorzystując przy tym przestrzeń od podłogi do sufitu. Górna część, do której dostęp jest utrudniony, może służyć jako miejsce do przechowywania rzeczy aktualnie nienoszonych. Im sprytniej zagospodarujemy wnętrze takiej szafy, tym łatwiej będzie nam na co dzień korzystać z jej zawartości. W Raumplus dostępnych jest wiele pomysłowych rozwiązań, które doskonale porządkują rzeczy. Po dobraniu odpowiedniego systemu i w oparciu o daną głębokość, dobór akcesoriów jest już tylko przyjemnością. Miękko wyściełane szuflady do biżuterii, specjalne drążki do wieszania spodni, uchwyty dedykowane paskom i chustom czy podnośnik, który zapewnia łatwy dostęp do wyżej powieszonych na wieszaku garniturów i sukienek.

Drzwi dzielą i łączą

Niewielkie mieszkanie, ale za to wyposażone w wiele drzwi wewnętrznych. Ma to swoje zalety, szczególnie jeśli chcemy na co dzień czytelnie oddzielić od siebie strefy nauki czy pracy, sypialnianą i dzienną. W przypadku jednak mniejszych mieszkań warto pomyśleć o drzwiach przesuwnych, które pozwalają w razie potrzeby otworzyć przestrzeń mieszkania. W łatwiejszy sposób można wówczas poruszać się po nim, kiedy w pośpiechu szykujemy się rano do wyjścia, ale też stworzyć warunki dla wieczornego przyjęcia w większym gronie. Drzwi przesuwne na zamówienie w Raumplus mogą być wykonane i wykończone w taki sposób, aby estetycznie komponowały się z wnętrzem, ale także, by mniej lub bardziej akcentowały i porządkowały grodzoną przestrzeń. Panele drzwiowe – także te do szafek czy garderoby – mogą być w pełni spersonalizowane i wykonane z rozmaitych materiałów.

Do nauki, do pracy

W pierwszym mieszkaniu warto zadbać o miejsce sprzyjające pracy lub nauce. W gruncie rzeczy coraz więcej z nas jego potrzebuje. Po pierwsze chcemy, by było ono wygodne i pozwalało na skupienie myśli, a po drugie – nie przeszkadzało w domowych aktywnościach. W tej roli doskonale sprawdzą się składane, uchylne lub przesuwne drzwi oraz szklane ścianki, dzięki którym powstaje niewielka, odrębna przestrzeń.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także