Płytki na ścianę. Piękne i modne. Kupisz je w marketach budowlanych!

Płytki na ścianę. Piękne i modne. Kupisz je w marketach budowlanych!

Autor: Ewa Kozioł
06 lip 2021 09:29

Szare płytki klinkierowe to idealne rozwiązania do wykończenia ścian w salonie lub w sypialni. Piękne wyglądają, są modne i dostępne w wielu różnych odcieniach. Świetnie sprawdzą się także na elewacji.

W holenderskim stylu możemy sobie pozwolić na odważniejsze wyeksponowanie ścian. Niderlandzcy projektanci od lat umiejętnie łączą to, co modne i uniwersalne z własną tradycją. Z pomocą przychodzą elastyczne płytki klinkierowe Elabrick, które umożliwiają samodzielne przygotowanie holenderskiego wykończenia ściany wewnętrznej lub elewacji w modnych, chłodnych odcieniach.

W antracytowych odcieniach 

Płytki w antracytowych odcieniach Blackpool to połączenie lekkości z industrialną elegancją. Mimo tego, iż stonowany minimalizm może na pierwszy rzut oka przypominać styl skandynawski, to Holendrów wyróżnia większa wrażliwość na materiał i oryginalność. Nawet najbardziej nieskomplikowaną formę musi cechować wyjątkowa jakość i styl.

Ciemny antracytowy kolor to propozycja doskonała zarówno do stworzenia wytwornej aranżacji w pomieszczeniu, jak i zapewnienia elewacji ponadczasowego wyglądu. Możemy zdecydować, co chcemy w domu wyeksponować – na jakie elementy warto zwrócić uwagę, a co powinniśmy ukryć.

Jasne kolory

Kolor Madagascar to chłodny odpowiednik ciepłego beżu, który nadaje wnętrzom charakteru. Może być użyty jako akcent na jednej ścianie lub stanowić przewagę we wnętrzu. Zastosowanie odcieni szarości gwarantuje nam uniwersalność. Płytka Madagascar na elewacji daje nam z kolei łatwość w łączeniu z innymi odcieniami dachu, drzwi oraz okien. Jasne kolory na zewnętrznych ścianach budynku sprawią, że dom będzie wydawał się większy, aniżeli jest w rzeczywistości.

Industrialna szarość

Umieszczona na ścianie salonu, odpowiednio oświetlona płytka w kolorze Kreta sprawi, że nasze pomieszczenia nabiorą charakteru ekskluzywnego loftu.

Surowy beton z eleganckim stylem wnętrza to ostatnio popularne wśród architektów połączenie. Industrialna szarość i nierówna faktura na ścianie nadaje pomieszczeniom odrobinę wytwornego ochłodzenia, dlatego kolor elastycznej płytki Kreta  to doskonała alternatywa dla betonowych okładzin ścian. Świetnie sprawdzi się w otwartych pomieszczeniach, np. połączeniach kuchni z salonem.

Popielaty melanż

Holenderskim wnętrzom na pewno będą sprzyjać podłużne okna, przez które wpada duża ilość światła. Takie aranżacje będą bardziej wytworne, a meble lepiej wyeksponowane. Jeśli jednak nie dysponujemy przestrzenią o okazałym metrażu, warto pomyśleć o lustrach, które pomogą nam „otworzyć” małe wnętrze.

Jasnym pomieszczeniom będzie sprzyjać kolor elastycznej płytki klinkierowej Nebraska. To połączenie ciemnej i jasnej szarości, które tworzy modny melanż i optycznie powiększa przestrzeń. Przenikające się odcienie na fakturze płytki nadają ścianom trójwymiarowy wygląd. To rozwiązanie pomoże nam ożywić stonowaną, szarą przestrzeń i wprowadzić trochę awangardy.

Płytki Elabrick dostępne w marketach grupy PSB, PSB Mrówka, w sieci sklepów OBI oraz Merkury Market. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także