×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Podłoga we wnętrzu. 4 pomysły na oszczędności!

Podłoga we wnętrzu. 4 pomysły na oszczędności!

Autor: Ewa Kozioł
08 lut 2023 08:24

Jaką podłogę wybrać do domu lub mieszkania? Podłogi laminowane i winylowe to świetne rozwiązanie. Są estetyczne, trwałe i w porównaniu z drewnem, niedrogie.

  • Jeśli szukamy naprawdę ekonomicznego rozwiązania, które zapewni nam estetyczną i  trwałą podłogę wybór paneli winylowych należy do jednych z najlepszych. 
  • Panele winylowe można stosować w każdym pomieszczeniu.
  • Podłogi winylowe bardzo dobrze przewodzą ciepło.
  • Podłogi winylowe dzisiaj są nie tylko trwałe, ale również wyrafinowane estetycznie. Mogą imitować wybrany gatunek drewna, beton czy kamień.

Podłoga to koszt, który w przypadku nowych mieszkań lub naprawdę zniszczonych, trzeba zawsze ponieść. Nie unikniemy go, jednak możemy w sprytny sposób ograniczyć. Jak? Do tańszych niż drewniane deski rozwiązań należą dzisiaj podłogi laminowane i winylowe, które obecnie - oferowane przez renomowanych producentów – trudno wręcz odróżnić od naturalnych materiałów. Szczególnie te drugie pozwalają naprawdę zaoszczędzić.

Fot. Quick Step 

Po pierwsze: wszędzie jedna podłoga

Jeśli szukamy naprawdę ekonomicznego rozwiązania, które zapewni nam estetyczną, trwałą podłogę w całym domu czy mieszkaniu, wybór paneli winylowych należy do jednych z najlepszych. Dlaczego? Cechy tego materiału sprawiają, że nadaje się on do każdego pomieszczenia. – Zarówno sam materiał, jak i sposób łączenia poszczególnych paneli sprawia, że podłoga jest – po prostu – w 100% wodoodporna – twierdzi Łukasz Koszczyc, ekspert Quick Step. Można ją położyć i w kuchni, i w łazience. 

Fot. Quick Step

Po drugie: oszczędzamy na montażu

Podłogi winylowe coraz mocniej podbijają serca Polaków. Moda na nie przyszła do nas ze Skandynawii i Europy Zachodniej. Nic dziwnego, mają – po prostu wiele zalet. A pierwsza oszczędność, która wiąże się z ich wyborem to dostępność paneli winylowych ze zintegrowanym podkładem. Co to oznacza? 

– Jeśli podkład kupujemy osobno, wówczas znacznie wydłuża się praca firmy montażowej, a zarazem rosną koszty usługi – mówi Łukasz Koszczyc z Quick Step. – Płytki winylowe są tak łatwe w montażu, że można zaryzykować położenie ich samemu. Tym bardziej, że podłogi winylowe doskonale kładzie się nawet w przypadku nierówności, które masowo spotykamy np. w mieszkaniach z lat 70. ubiegłego.

Po trzecie: niższe koszty ogrzewania

Pomijając komfort, jaki zapewnia ogrzewanie podłogowe dla naszych stóp i jak doskonale poprawia samopoczucie, generuje ono dla nas kolejne oszczędności. Systemy ogrzewania podłogowego emitują przeważającą część energii poprzez promieniowanie i bezpośrednio ogrzewają podłogę. Dzięki temu ten sam komfort cieplny uzyskujemy przy dużo niższej temperaturze powietrza niż w przypadku, gdy posiadamy tradycyjne grzejniki. Szacuje się, że ogrzewanie podłogowe pozwala zaoszczędzić od 5 do 10% energii cieplnej! Przy czym to właśnie podłogi winylowe najlepiej przewodzą ciepło!

Fot. Quick Step

Po czwarte: trwałość i estetyka na lata

Wielu producentów oferuje podłogi drewniane z długi okresem gwarancji, dzięki czemu zyskujemy pewność, że będą nas służyć na lata. 

Oprócz względów ekonomicznych równie ważne są te estetyczne, ale podłogi winylowe dzisiaj są nie tylko trwałe, ale również wyrafinowane estetycznie. Mogą imitować wybrany gatunek drewna, i to nie tylko wizualnie, ale również poprzez wrażenia dotykowe, mogą też przypominać kamień czy beton. Popularność paneli winylowych wiąże się też z tym, że bardzo skutecznie wyciszają dźwięki i są ciepłe, przyjemne dla stóp. Można więc dzięki nim mieć wysokiej jakości podłogę, ale i sporo zaoszczędzić.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także