×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Podłoga we wnętrzu. Ekologiczna, trwała i ciepła!

Podłoga we wnętrzu. Ekologiczna, trwała i ciepła!

Autor: Ewa Kozioł
12 gru 2022 08:54

Podłoga powinna być trwała, bezpieczna i pasująca do aranżacji wnętrza. Dobrze też, jeśli będzie ciepła i przyjemna w dotyku. Co zatem wybrać? Postaw na ekologiczną biopodłogę wykonaną z ecuranu. Ma same zalety.

Przy wypoczynku ważna jest wygoda oraz możliwość rozluźnienia całego ciała. Ciepła podłoga umożliwia swobodne wykonywanie różnych rodzinnych aktywności, takich jak ćwiczenia gimnastyczne, wspólne układanie puzzli czy zabawy z pupilem. Odpowiednie parametry podłogi umożliwiają nie tylko bezpieczne chodzenie po niej, ale też komfortowe leżenie czy siedzenie. 

Fot. wineo

Podłogi optymalne dla dzieci 

– W zimowych miesiącach szczególnie doceniamy rodzaj podłogi, jaką zdecydowaliśmy się położyć na etapie urządzania wnętrza – mówi Grzegorz Mazur, ekspert marki wineo. Niskie temperatury nie sprzyjają długiemu przebywaniu dzieci na dworze, przez co większość zabaw przenosi się do wnętrza mieszkania. Małe dzieci są niezwykle energiczne: lubią często się przemieszczać, skakać i biegać. Ważne zatem, by wybrana podłoga miała właściwości antypoślizgowe. Pureline nie tylko spełnia ten warunek, ale jest też przyjazna dla stawów oraz ma właściwości akustyczne, które tłumią odgłosy kroków. To sprawia, że np. dźwięk klocków wysypanych na podłogę jest mniej słyszalny.

Fot. wineo

Naturalna, przyjazna środowisku

Wart odnotowania jest też fakt, że biopodłoga Pureline wykonana jest z ecuranu. To przyjazne środowisku tworzywo, powstające na bazie naturalnych olejów roślinnych oraz kredy, bez dodatku chloru, plastyfikatorów czy innych szkodliwych substancji. Ekologiczny skład sprawia, że biopodłoga jest bezemisyjna, czyli nie wydziela szkodliwych oparów czy nieprzyjemnych zapachów, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku osób z alergią. Pureline można także bezpiecznie układać na ogrzewaniu podłogowym, dodaje ekspert wineo. 

Fot. wineo

Odporna na wilgoć, wygodna w czyszczeniu

Okres zimowy jest też szczególnie wymagający pod kątem utrzymania czystości w domu – błoto wnoszone na butach czy na łapach pupili może stanowić spore wyzwanie dla podłogi. Nowoczesne rozwiązania podłogowe wineo są odporne na zaplamienia i wilgoć oraz wygodne w czyszczeniu. To sprawia, że wnętrze domu zimą nie tylko pięknie wygląda, ale też jest funkcjonalne i sprzyja beztroskiemu spędzaniu czasu w rodzinnym gronie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także