Pomysły na modne dekoracje ścian. Tapeta i drewniane lamele!

Pomysły na modne dekoracje ścian. Tapeta i drewniane lamele!

Autor: Ewa Kozioł
29 cze 2022 14:03

Co wybrać na ściany w salonie lub w sypialni? Warto postawić na niebanalne dekoracje. Drewniane lamele czy tapeta ze wzorem zaczerpniętym ze świata przyrody pomogą urządzić modne wnętrze.

  • Z pomocą tapety można nie tylko odmienić salon i sypialnie, ale właściwie każde wnętrze. 
  • Na rynku odnajdziemy specjalne tapety dedykowane do kuchni i łazienki. 
  • Co więcej, do wyboru, poza tradycyjnymi tapetami na ścianie, mamy także okleiny i freski. 

Urządzając wnętrza skupiamy się głównie na wyborze mebli. Wygodna sofa, stylowa komoda, czy nowoczesna szafka RTV wymagają jednak odpowiedniej oprawy. By prezentowały się naprawdę efektownie, trzeba również zadbać o tło. Tapety, freski i ornamenty, czy tak bardzo modne ostatnio lamele sprawdzą się w tej roli doskonale.

Modna tapeta

Dlatego wybierając dekorację ściany nie sposób przecenić roli tapety. Za ich pomocą można nie tylko odmienić salon i sypialnie, ale właściwie każde wnętrze. Na rynku odnajdziemy specjalne tapety dedykowane do kuchni i łazienki. Są one wodoodporne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w tzw. pomieszczeniach mokrych. Wśród tapet do zadań specjalnych oddzielną grupę stanowią także te
przeznaczone na zewnątrz. Pozwolą one w prosty sposób spersonalizować taras lub balkon. To jednak niejedyne miejsca, w których sprawdzą się tapety. Nowoczesny kominek, sufit, a nawet drzwi – to nowe pola do popisu dla miłośników aranżacji wnętrz. 

Zdjęcie: Kler

Co więcej, do wyboru, poza tradycyjnymi tapetami, mamy także okleiny i freski. Te pierwsze, ze względu na samoprzylepną warstwę, śmiało mogą posłużyć do dekoracji frontów i drzwi. Drugie z kolei są niczym dzieła sztuki, które dodatkowo można dostosować do własnych potrzeb. Wśród nich wiodą prym artystyczne wzory, przypominające ręcznie malowane na ścianach i sufitach obrazy, których kolorystykę można dopasować do wnętrza.

Zdjęcie: Kler

Egzotyczny trend

Także sama oferta wzorów i kolorów przyprawia o zawrót głowy. Co wybrać? W aktualne trendy wzornicze doskonale wpiszą się motywy zaczerpnięte ze świata roślin i zwierząt. Przeskalowane liście, egzotyczne palmy, a nawet kameleon lub tygrys – to wzory, które zawsze robią wrażenie. Utrzymane w kolorach ziemi tworzą harmonijną kompozycję, na której tle pięknie prezentują się tak starannie dobierane przez nas meble i dodatki, ale także żywe rośliny.

Zdjęcie: Kler

 

To jednak nie wszystko! Wśród modnych wzorów, poza inspiracjami z natury, odnajdziemy także motywy geometryczne oparte na op-arcie, czy związane z architekturą. Wybór tapety, jako dekoracji ściennej, zawsze przy tym pozwala w pełni spersonalizować aranżowaną przestrzeń. To za sprawą dopasowanych pod konkretny wymiar wzorów, możliwości indywidualnego doboru kolorystki, a przede wszystkim możliwości zaprojektowania specjalnego wzoru tapety wg potrzeb klienta. 

Lamele w salonie

Drewno na ścianie pozwoli zbudować ciepły i przytulny klimat w salonie, czy sypialni. W postaci modnych lameli wprowadzi nowoczesny charakter do każdej aranżacji.

Zdjęcie: Kler

Zdjęcie: Kler ściennymi. W połączeniu np. z modną tapetą stworzą niepowtarzalne tło, które przyciągnie uwagę i zbuduje charakter całego wnętrza. Taki efekt pomogą uzyskać eksperci marki Kler, którzy zawsze służą profesjonalnym wsparciem klienta. Pomogą także spersonalizować wzory dostępnych w ofercie marki tapet lub zgodnie z życzeniem klienta stworzyć zupełnie nowe. Zróżnicowane materiały pozwalają realizować najbardziej odważne pomysły – ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także