PARTNER PORTALU
Porządek w domu: to warto wiedzieć!

Porządek w domu: to warto wiedzieć!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
31 sty 2021 23:10

W każdym domu są rzeczy, których używamy wyłącznie sezonowo. To nie tylko ubrania czy buty, ale także poduszki na fotele ogrodowe czy ciepłe koce. Podpowiadamy, jak najlepiej je przechować, by nie zajmowały dużo miejsca i służyły nam przez wiele lat.

Minęły święta, czas schować bombki i inne dekoracje. Zbliżają się mrozy – wyciągamy najcieplejsze kurtki i buty. A już niedługo zacznie się wiosna – i znowu czeka nas wymiana odzieży. Tak jest w większości domów, a przechowywanie różnych przedmiotów jest codziennością dla każdego z nas.

Przechowywanie, magazynowanie – zrób to dobrze

Artystyczne dusze lubią bałagan wokół siebie, ale większość z nas lepiej czuje się w uporządkowanej przestrzeni. Dlatego ważne jest właściwe ułożenie i posegregowanie produktów w zależności od pomieszczeń i częstotliwości używania. Jest to szczególnie istotne w ostatnich czasach, gdy ta sama przestrzeń staje się i biurem, i szkołą, i placem zabaw.

Jak zagospodarować przestrzeń wokół nas?

Każde pomieszczenie wymaga nieco innych rozwiązań. W piwnicy czy garażu idealnie sprawdzą się proste, plastikowe lub metalowe regały i na przykład plastikowe kosze czy skrzynki narzędziowe. Do spiżarni wybierzmy regały drewniane, a do garderoby – różnego rodzaju pokrowce na ubrania.

Zima to idealny moment, by zrobić porządki. Krótkie i pochmurne dni nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, możemy więc wykorzystać czas na poukładanie i posegregowanie naszych rzeczy – najlepiej angażując w to zajęcie całą rodzinę. Już dwu-, trzyletnie dzieci potrafią samodzielnie sortować i układać swoje zabawki, a co najważniejsze, traktują to jako zabawę. Do przechowywania rzeczy w pokoju dziecinnym powinniśmy wybrać pojemniki odporne na szaleństwa maluchów – na przykład te z kolorowych materiałów. Starszym dzieciom możemy zafundować zamykaną drewnianą skrzynię, która wspólnie dopasujemy do charakteru pomieszczenia – może stać się pirackim kufrem lub puzdrem księżniczki.

Jeśli zastanawiasz się, jakie produkty wybrać, pomyśl o funkcjach, które mają spełniać. Czasem lepszym rozwiązaniem są plastikowe skrzynki, czasem papierowe pudła. Spójrz na swoje mieszkanie nowym okiem. Może rozwiązaniem problemów z przechowywaniem będzie nowa półka na ścianie. Przy rozmieszczeniu przedmiotów w domu liczy się dobry pomysł. Czasem wszystkie „przydasie” i bibeloty mogą stać się wyjątkową dekoracją, a czasem lepiej znaleźć im mniej widoczne miejsce. Wszystko zależy od Ciebie i tego o jakiej przestrzeni marzysz – artystycznym stylu boho, nowoczesnym minimalizmie czy przytulnym eklektyzmie.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także