PARTNER PORTALU
Praktycza sypialnia - gdzie umieścić grzejnik

Praktycza sypialnia - gdzie umieścić grzejnik

Autor: Anna Usakiewicz
23 cze 2016 13:26

Piękna i funkcjonalna sypialnia to pomieszczenie, które w pierwszym rzędzie zapewnia właściwy odpoczynek po wyczerpującym dniu. O tym, czy rano budzimy się rześcy i w wyśmienitym humorze decyduje w dużej mierze zastosowane rozwiązanie grzewcze.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że spokojny sen i odpowiednio długie chwile odprężenia stanowią podstawę dobrego samopoczucia i mogą mieć kluczowe znaczenie dla naszej efektywności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Przemęczenie niekorzystnie wpływa na stan pamięci i zdolność koncentracji, a także powoduje ogólną nerwowość, co z kolei przekłada się na trudności związane z wykonywaniem codziennych obowiązków oraz pogorszenie relacji z innymi ludźmi. Dzięki grzejnikom marki Purmo zadbamy o wysoki komfort cieplny i relaksujący klimat w naszej sypialni.

Umiejscowienie grzejników jest jedną z najważniejszych kwestii, które musimy wziąć pod uwagę, aranżując przestrzeń sypialni. Grzejnik nie powinien znajdować się blisko wezgłowia łóżka, ponieważ może to skutkować wysuszeniem śluzówki. Najczęściej montowany jest pod oknem ze względu na charakterystyczne dla tej lokalizacji duże straty ciepła. Praktycznym i efektownym wizualnie rozwiązaniem jest w tym przypadku stalowy grzejnik płytowy Purmo Plan Compact. Za sprawą perfekcyjnie płaskiej płyty czołowej, przyklejonej do profilowanej bazowej płyty grzejnej, bardzo dobrze wpisuje się w różne aranżacje wnętrza. Dostępny jest w 5 wysokościach i aż 16 długościach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy go do wolnego pod oknem miejsca. Purmo Plan Compact jest grzejnikiem podłączanym z boku, jeżeli jednak zależy nam na grzejniku z podłączeniem dolnym lub dolnym środkowym – możemy wybrać utrzymany w tej samej stylistyce model Plan Ventil Compact lub Plan Ventil Compact M.

Innym miejscem w sypialni zalecanym do instalacji grzejnika jest ściana pomiędzy oknami lub obok drzwi balkonowych. Z myślą o wykorzystaniu wąskiej powierzchni takiej ściany zostały zaprojektowane pionowe grzejniki dekoracyjne Purmo, w tym wyróżniający się nowoczesnym designem Faro V. Łagodnie wykończone krawędzie oraz delikatne, pionowe profilowanie płyty czołowej dodają mu elegancji i pozwalają na wyeksponowanie Faro V jako głównego elementu zdobiącego sypialnię. Tym bardziej, że grzejniki Purmo dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. W bogatej palecie RAL znajdziemy mnóstwo niebanalnych kolorów, dzięki czemu możemy osiągnąć niezwykle oryginalny efekt estetyczny.

Regeneracji sił podczas snu sprzyja również ogrzewanie podłogowe Purmo. System ten podnosi jakość powietrza w pomieszczeniu, ograniczając rozprzestrzenianie się kurzu, a ponadto ułatwia aranżację sypialni o małym metrażu, ponieważ elementy instalacji schowane są pod posadzką.

Proponowane przez Purmo rozwiązania grzewcze są odpowiedzią na potrzeby miłośników wyszukanego wzornictwa i udanego wypoczynku. Z ich pomocą wykreujemy w naszej sypialni prawdziwie ciepłą i przytulną atmosferę.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także