PARTNER PORTALU
Praktyczna garderoba - poznaj nowoczene szafy wnękowe

Praktyczna garderoba - poznaj nowoczene szafy wnękowe

Autor: Anna Usakiewicz
10 cze 2016 12:21

O tym, że pojemna szafa jest niezbędna w każdym domu przekonywać nikogo nie trzeba.
Ale czy umieszczony we wnęce mebel może być efektowym elementem aranżacji wnętrza?

Jest to jak najbardziej możliwe, o ile zostanie zaprojektowany w świadomy z oczekiwaniami i zgodny z najnowszymi trendami sposób.

Szafy wnękowe projektowane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oferuje marka Raumplus.
Te „szyte na miarę” rozwiązania nie tylko idealnie dopasowują do każdej powierzchni. Ich atutem
jest również swoboda w konfigurowaniu układu mebla, bo przecież inne potrzeby ma rodzinna z dziećmi, a inne para lub singiel.

Gdy już dobierzemy układ i rodzaj wyposażenia (szuflady, wysuwane półki i wieszaki na spodnie, wewnętrzne oświetlenie), kolejną ważną kwestią jest dobór materiałów wykończeniowych. Wewnątrz szafy najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości laminaty, które wiernie oddają fakturę i kolor różnych gatunków drewna. Obecnie modne jest stosowanie jasnego drewna w kolorze naturalnym lub bielonego.

Z kolei jako zamknięcie Raumplus proponuje wielkoformatowe drzwi przesuwne wypełnione szkłem. Oferowane przez niemiecką markę pozbawione szprosów drzwi mogą mieć maksymalny wymiar 320x150 cm. Skrzydło wypełnione ogromną taflą szkła jest stabilne, a jego przesuwanie odbywa się lekkim, płynnym ruchem.

Umożliwia to mocna i stabilna konstrukcja profili bocznych oraz jakość i nośność rolek dolnych sięgająca 180 kg. Poza całkowicie przezroczystym szkłem Raumplus stosuje też lekko przydymione, błyszczące barwione w szerokim wyborze kolorów (lacobel) oraz matową białą taflę (matelac). Efektowne i jednocześnie elegancki efekt ogromnej szklanej tafli podkreślają cienkie aluminiowe ramy wykończone satynową anodą lub lakierem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także