×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przyjęcie na świeżym powietrzu. Pomysły i inspiracje! Zobacz!

Przyjęcie na świeżym powietrzu. Pomysły i inspiracje! Zobacz!

Autor: Ewa Kozioł
14 lip 2021 10:14
Aktualizacja: 16 lip 2021 15:30

Środek lata to idealny czas na przyjęcie plenerowe. Jak zorganizować perfekcyjne spotkanie na świeżym powietrzu? Podpowiadamy.

Nadaj swojemu przyjęciu blasku! Odpowiednio dobrana dekoracja potrafi nadać spotkaniu niesamowity klimat. Podczas przyjęcia na zewnątrz jako dekoracja świetnie sprawdzają się kolorowe lampiony i girlandy. Tworzą one wesoły, a zarazem klimatyczny nastrój. Nie należy także zaniedbywać dekoracji stołu. Naczynia i sztućce wykonane z melaminy są szczególnie dobrym pomysłem na grilla w plenerze ze względu na ich twardą konstrukcję i zmniejszone ryzyko stłuczenia. Słomki z kolorowego szkła z tematycznymi nakładkami z pewnością dodadzą walorów całej dekoracji. Dopasuj do tego odpowiednie serwetki, a otrzymasz harmonijny obraz wspaniałego garden party!

Koniecznym elementem dekoracji stołu są także kwiaty. Oprócz ogrodowych roślin kwitnących stoły powinny zdobić bukiety ciętych kwiatów. Kompozycje na stole nie powinny być zbyt wysokie, aby nie przeszkadzały w rozmowie.

Oto krótki poradnik, jak zorganizować perfekcyjne spotkanie na świeżym powietrzu.

Krok 1. Niezależnie od tego, kogo chcesz zaprosić, nie rezygnuj z oficjalnej, papierowej formy zaproszenia. Możesz je stworzyć własnoręcznie lub poszukać gotowych projektów w sklepach papierniczych. Aby zaplanować ilość jedzenia i napojów, nie zapomnij umieścić na zaproszeniu informacji zwrotnej o terminie potwierdzenia swojej wizyty przez gości.

Krok 2. Lista gości gotowa? Czas zorganizować przekąski i napoje! Pamiętaj, że zapraszanie gości nie musi wiązać się z godzinami stania przy kuchni. Możesz zarządzić imprezę składkową. Oddeleguj wówczas cześć zadań zaproszonym osobom.

Krok 3. Wszystko możesz zaplanować. No może z małym wyjątkiem… nie masz za dużego wpływu na pogodę! Warto przygotować alternatywę. Jeśli posiadasz zadaszony taras, upewnij się, że w razie deszczu zmieścisz na nim wszystkich gości oraz stół z przekąskami lub grill. Możesz również zaopatrzyć się w ogrodowy pawilon.

Krok 4. Aby uniknąć przykrych sytuacji, poinformuj swoich sąsiadów o organizowanym przyjęciu w ogrodzie i o szansie na nieco głośniejsze zachowanie po obowiązującej ciszy nocnej.

Krok 5. Jeśli zdecydowałeś się na motyw przewodni spotkania, pamiętaj by wdrożyć go nie tylko na zaproszeniach i dekoracjach, ale także w przekąskach.
 
Krok 6. Są goście, dekoracje i jedzenie, nie zapomnij o muzyce! Warto zgrać ulubione przeboje na przenośny dysk i podłączyć je do głośników ustawionych w ogrodzie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także