PARTNER PORTALU
Ściany i podłoga w przedpokoju. Fajne pomysły!

Ściany i podłoga w przedpokoju. Fajne pomysły!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 lis 2022 08:55

Przedpokój to wizytówka domu. Nadaje ton całej przestrzeni. Warto więc wykończyć go ciekawie i z pomysłem. Postaw na efektowne kolory i wyrazisty motyw, dzięki którym wnętrze zyska niepowtarzalny klimat.

Stefa wejścia z holem i schodami to jedna z najczęściej odwiedzanych i eksponowanych części domu. – Zbuduj przestrzeń, która zachwyca za każdym razem, gdy wracasz do domu i robi wrażenie na tych, którzy mają szczęście rzucić na nią okiem – mówi Annie Sloan.

Malowanie płytek to łatwy i ekonomiczny sposób na dodanie wzoru. – Zwykłe białe płytki można całkowicie odmienić przy użyciu farby – wyjaśnia Annie Sloan. – Aby uzyskać zawsze popularny wzór szachownicy, po prostu wybierz dwa ulubione kolory i naprzemiennie pomaluj nimi każdą płytkę. To bardzo proste, a jednocześnie jakże eleganckie.

Ponieważ płytki są nieporowate, farba Chalk Paint™ wymaga dłuższego czasu schnięcia i utwardzania niż zwykle. Dlatego należy spokojnie odczekać zarówno pomiędzy nakładanymi warstwami, jak i pomiędzy malowaniem a wykończeniem i ochroną lakierem. Na podłogach zaleca się co najmniej dwie warstwy Chalk Paint™ Lacquer.

W realizacji wykorzystano:

●Satin Paint w kolorze Pemberley Blue (balustrada, podstopnie, listwy przypodłogowe i ościeżnica),
●Wall Paint w kolorach Primer Red i Cambrian Blue (ściana),
●Chalk Paint™ w kolorach Primer Red i Original (płytki podłogowe).

Zobacz także 45-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także