PARTNER PORTALU
Ściany we wnętrzu. Panele to świetny pomysł na dekorację!

Ściany we wnętrzu. Panele to świetny pomysł na dekorację!

Autor: Ewa Kozioł
24 marz 2022 13:29

Panele dekoracyjne to doskonały pomysł na wykończenie ścian w salonie czy w łazience. Są trwałe i piękne wyglądają. Różne wzory i kolory pozwolą dopasować je do aranżacji każdego wnętrza. 


Panele styropianowe 3D

Wśród paneli i płytek ściennych ostatnio bardzo popularne stały się panele styropianowe 3D. Są to panele, które charakteryzują się niezwykłą powierzchnią mogącą imitować różne kształty, tworząc interesujące wypukłości. Montując poszczególne panele styropianowe 3D stworzymy spójny i przestrzenny wzór o dużych rozmiarach na naszej ścianie.

Moda ponadczasowa

Często podążając za modą sprawiamy, że nieustannie ingerujemy w nasze wnętrza próbując dopasować je do obecnych trendów na rynku. Postawienie na elementy ponadczasowe pozwoli nam zaoszczędzić dużo czasu a dodatkowo zapewni nam efekt wow na lata. Jednym z najpopularniejszych wzorów na przestrzeni lat jest stara cegła. Służy nie tylko do wykańczania ścian w salonach, kuchniach i sypialniach, do których wnosi industrialny i loftowy charakter, ale znajdziemy ją również na zewnątrz, gdzie pokrywa elewacje budynków.

Szybki montaż

Panele ścienne marki Decortena charakteryzują się bardzo prostym i szybkim sposobem montażu. Po prawidłowym oczyszczeniu podłoża i pozbawienia go ubytków wystarczy zamontować panele do ściany za pomocą kleju do styropianu, który można nabyć w każdym markecie budowlanym. Najlepszym sposobem montażu będzie zakup kleju do styropianu w tubie, co pozwoli ograniczyć zabrudzenia otoczenia do minimum. Klej nakłada się bezpośrednio na tylną część panelu i przykleja do ściany. Po wyschnięciu możemy pomalować panele na dowolny kolor farbą akrylową, a poprzez możliwość łatwego przycinania kształtów za pomocą nożyka do tapet dają one dużą swobodę aranżacji wnętrz.

Mimo tego, że położenie paneli jest banalnie proste, to efekt, jaki dzięki nim osiągniemy na pewno zachwyci niejedno oko. Będziemy się cieszyć nie tylko z wykonanej pracy, która jest nieporównywalnie łatwa, ale również finalny produkt sprawi, że nasze wnętrze będzie przytulne i nastrojowe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także