Świąteczne trendy 2022. Dekoracje domu na Boże Narodzenie. Piękne!

Świąteczne trendy 2022. Dekoracje domu na Boże Narodzenie. Piękne!

Autor: Ewa Kozioł
09 lis 2022 11:24

Już dziś warto pomyśleć o świątecznej dekoracji domu. Co wybrać? Stylistki z WestwingNow przygotowały trzy trendy, na które warto zwrócić uwagę. Przytulny Shabby Chic, inspirowane lodową krainą White Christmas oraz współczesna wersja tradycji, czyli Modern Traditional Christmas.

Shabby Chic Christmas

Styl shabby to aranżacja wnętrz, w których królują naznaczone zębem czasu lub specjalnie postarzone meble i ozdoby. Nawiązuje on do XIX-wiecznych angielskich dworków, dla których typowy był właśnie taki wystrój pomieszczeń. Chociaż pozornie wszystko jest z nieco innej bajki – razem tworzy nastrój domowego ciepła, wnętrza, w którym docenia się tradycję i oprawia się ją we współczesne ramy.

Święta Shabby Chic łączą w sobie urok, romantyczną lekkość i sentymentalną elegancję. Nic więc dziwnego, że sięgamy po ten styl szczególnie chętnie w czasie świąt. Za sprawą subtelnych dekoracji w stylu shabby święta stają się magiczne, a dom jest przytulny, radosny i pełen ciepła.

White Christmas

Co roku marzymy o białych świętach i myślimy o nich z nostalgią. W tym roku nie musisz zastanawiać się nad tym, czy spadnie śnieg i czy czekają nas białe święta – za sprawą kilku prostych trików możesz wyczarować taką atmosferę we własnym domu!

Ozdoby w fantazyjnych kolorach i kształtach, ale też tekstylia i dodatki – jeśli wszystko będzie białe, będzie idealnie do siebie pasować. Myśląc o białych świętach, będziemy też intuicyjnie wiedzieć, co do nich dopasować: srebrny kolor – bo śnieg się skrzy, przezroczyste lub kryształowe szkło – bo mamy lód i sople, przyprószone bombki i ozdoby z delikatnymi ornamentami – to z kolei nawiązanie do mrozu, który rysuje na szkle najpiękniejsze obrazy.

Modern Traditional Christmas

Tradycyjna paleta świątecznych kolorów, czyli połączenie bieli, czerwieni i zieleni, to wciąż rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Tym razem będzie jednak z twistem, bo w centrum uwagi stylistek WestwingNow tym razem znalazła się sypialnia, w której nie mogło zabraknąć choinki – w końcu każdy zakątek domu zasługuje na odrobinę świątecznej magii.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także