To jest na topie we wnętrzach. Orientalne motywy i zwierzęce printy!

To jest na topie we wnętrzach. Orientalne motywy i zwierzęce printy!

Autor: Ewa Kozioł
17 lut 2022 12:00

Meble i dodatki inspirowane orientem wprowadzą do wnętrza powiew świeżości. Sprawią, że salon czy sypialnia będę wyglądały modnie i pięknie. Teraz masz ku temu okazję, bo to będzie rok spod znaku tygrysa.

Pierwszy lutego to dzień, w którym Chińczycy weszli w rok nowej energii Tygrysa. W nadchodzącym czasie ważna będzie odwaga, aktywność i otwartość na nowe przeżycia i doświadczenia. Ten zodiakalny opiekun jest szczególnie ważny dla urodzonych w kolejnych miesiącach, jako że tygrys stanie się ich patronem – czyli znakiem zodiaku, który w Chinach jest przypisany do określonego roku, a nie miesięcy.

To dobry moment, aby sięgnąć po dodatki, które wprowadzą intrygujący powiew Orientu, do aranżacji twojego wnętrza. Przywołując na myśl obraz Chin, przed oczami pojawia się nam soczysty odcień czerwieni, uważany w tamtejszej kulturze za najszczęśliwszy kolor. Podróżując po tym kraju, zauważymy, że jest on wszechobecny w architekturze i we wnętrzach. Wprowadzenie elementów w tej barwie, np. komody o orientalnej formie czy sofy, znacznie ożywi stonowaną aranżację i nieco zmieni jej charakter.

Najprostszy sposób jednak to sięgnięcie po dodatki z orientalnymi motywami. Można powiesić na ścianie charakterystyczne dla chińskiej sztuki obrazy albo postawić na stołach i półkach wazy i lampy w stylu Chinoiserie oraz figurki tygrysa czy czapli. Pięknie udekorują wnętrze i wniosą do niego powiew tajemniczego Orientu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także