Torebki prezentowe – wykonanie krok po kroku

Torebki prezentowe – wykonanie krok po kroku

Autor: Anna Usakiewicz
23 gru 2016 08:24

Opakowania prezentowe to dobra okazja do kreatywnej zabawy. Tradycyjne, gotowe torebki można zastąpić oryginalnym opakowaniem, w dodatku takim, które możemy wykonać sami.

Wystarczy odrobina czasu i pomysłów, by prezent przyciągał spojrzenia i sprawił przyjemność obdarowanej osobie.

Krok 1. Przygotowanie materiałów

Do wykonania torebki prezentowej potrzebnych będzie kilka rzeczy: ekologiczna torebka prezentowa, klej do papieru i tektury, nożyczki, kolorowy blok techniczny, filc, dodatki dekoracyjne (guziki, kokardki, wstążki, lub inne, wedle uznania).

Krok 2. Wycinanie

Na filcu i kartce odrysowujemy wzory, z których chcemy ułożyć wzór na torebce. Następnie dokładnie wycinamy. Uważajmy przy tym, by nie pozostawić na wycinanych elementach śladów tuszu lub ołówka, którym odrysowywaliśmy kształty.

Krok 3. Naklejanie

Na ekologiczną torebkę nakładamy klej w miejscach, na które będziemy przyklejać ozdoby. Przy aplikacji kleju możemy posłużyć się pędzelkiem, pozwoli to równomiernie rozprowadzić warstwę. Następnie należy odczekać 30 sekund, po czym można naklejać przygotowane wcześniej ozdoby.

Po skończonej pracy należy odczekać aż klej zwiąże się całkowicie z przyklejanymi elementami. Wtedy zyskamy pewność, że nic się nie odklei. I gotowe! Takie torebki z pewnością zostaną dostrzeżone.

Wykonując torebki samodzielnie możemy dowolnie wybierać ozdoby i motywy, co pozwoli nam trafić
w gust naszego odbiorcy lub dostosować je do okazji. Będziemy mieć wtedy pewność, że zarówno prezent jak i opakowanie będą wyjątkowe.

Torebki możemy wykorzystać również jako girlandy – wystarczy zawiesić je na sznurku, dzięki temu uzyskamy ciekawą dekorację, np. na imprezę sylwestrową lub przyjęcie urodzinowe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także