Trend 2022. Lampy ze szkła. Zobacz kolorowe kolekcje!

Trend 2022. Lampy ze szkła. Zobacz kolorowe kolekcje!

Autor: Ewa Kozioł
29 marz 2022 11:03

Szklane, kolorowe lampy to wiosenna propozycja od marki 4concepts. Inspirują do zabawy stylem i kolorem we wnętrzach, z łatwością wpisując się w obowiązujące trendy. 


4concepts swoimi projektami inspiruje do wykorzystania kolorowego szkła we wnętrzach, oferując szeroki wybór ręcznie tworzonych i malowanych lamp dekoracyjnych: stołowych, podłogowych oraz wiszących. Niezależnie od tego, czy szklana lampa zagości w nowoczesnej czy klasycznej przestrzeni, stanie się dekoracją, która pozostanie z nami na lata.

Wariacje na temat fioletu

Ogłoszony przez Pantone kolor roku 2022 – Very Peri, zachęca do zabawy frywolnym fioletem.
Wariacje na temat Very Peri wychodzą jednak daleko poza jego pastelowy odcień, a kolory oberżyny czy lawendy od jakiegoś już czasu obserwujemy zarówno na wybiegach jak i we wnętrzach.
Połączenie fioletu z czernią, ciemną zielenią czy granatem jak i z żywszą bielą odnajdziemy m.in. w
propozycjach zestawień szklanych podstaw lamp z abażurami marki 4concepts. Lampy Siena i Chianti Lavender w odcieniu fioletu, w zależności od doboru dodatków staną się soczystym elementem przestrzeni lub dodadzą jej tajemniczego charakteru.

Odcienie zieleni

Nadchodzący rok stawia również na zieleń i kolory ziemi, podkreślając przy tym potrzebę kontaktu człowieka z naturą. 4concepts oferuje aż 4 odcienie zieleni szklanych lamp podłogowych i stołowych: enigmatyczny szmaragd (lampy Siena i Chianti Green), subtelny seledyn pokryty listrem (lampa Siena
Light Green), charakterną zieleń połączoną ze złotem w lampie Troya Green czy odcień oliwki w lampie Bilbao Green.

Dla odważnych

Nieoczywista kolorystyka to jeden z wyróżników 4concepts, dlatego w nadchodzących kolekcjach już wkrótce możemy spodziewać się m.in. pudrowego różu pokrytego perłowym listrem (Siena Light Lavender) oraz odważnej, soczystej czerwieni (Berlin Red). Ręcznie malowane lampy stołowe jak
Troya Rouge o finezyjnym kształcie, pokryte nieprzenikającą farbą w kolorze cukierkowego różu czy minimalistyczne lampy podłogowe w wyrazistym granacie (Berlin Navy), umiejętnie dopasowane do wnętrza staną się elementem przestrzeni, od którego nie sposób oderwać wzroku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także