Trendy 2021: ciemne kolory w kuchni i łazience

Trendy 2021: ciemne kolory w kuchni i łazience

Autor: Urszula Tatur
22 kwi 2021 10:20

Kamień w nowym wykończeniu, dającym efekt miękkości i jednocześnie pełności, doskonale nadaje się do zastosowania jako blat kuchenny lub jako okładzina ścienna i podłogowa w łazience.

Mówi się o niej, że ma nieskończoną ilość odcieni, a w literaturze naukowej jest zawsze zdefiniowany jako „bezbarwny”, pozbawiony jasności: począwszy od starożytnych pigmentów Czerń Sadza oraz Czerń z Winorośli, aż po najnowsze zdobycze technologiczne i chemiczne czerń występuje w przeróżnych formach w naturze oraz stanowi stały element obecny w historii sztuki i kultury człowieka, dając możliwość niezliczonych interpretacji.

Przetwarzanie jej poszczególnych odcieni w powiązaniu z różnymi wykończeniami od zawsze stanowi przedmiot badań Lapitec: Nero Antracite oraz Nero Assoluto to dwa odcienie z kolekcji Essenza, które powstały dzięki takim właśnie badaniom. Są one dostępne w różnych teksturach powierzchni, które sprawiają, że płyty z kamienia synteryzowanego stają się prawdziwym ciemnym zwierciadłem, materiałem o wyglądzie gładkim i matowym lub wręcz przeciwnie - bardzo nieregularnym.

W 2021 r. do różnych wykończeń zapewniających niesamowite wrażenia dotykowe, dostępnych w powiązaniu ze wskazanymi kolorami, Lapitec dołącza Nero Assoluto Velluto. Jego aksamitność ciekawie wzmacnia intensywność tego „achromatycznego koloru”. Taki lekko strukturyzowany efekt uzyskuje się podczas precyzyjnej i jednolitej obróbki mechanicznej, która zachowuje wszystkie typowe cechy i właściwości synteryzowanego kamienia: powierzchnia nadal jest bez porów, więc nie wchłania niczego i jest idealnie higieniczna. Płyty identyczne w całej swojej masie i dostępne w różnych formatach aż do wymiaru 1500x3365 mm są odporne na promieniowanie UV, gwałtowne zmiany temperatury, ciepło, zimno oraz zadrapania. Nie zmieniają wyglądu pod wpływem kontaktu z produktami chemicznymi lub kwasami.

Dzięki swoim właściwościom, w tym efektowi miękkości w dotyku oraz intensywności barwy, Nero Assoluto Velluto doskonale nadaje się do stosowania w kuchni i w łazience. Ciemny odcień okładzin ściennych i podłogowych, a także blatów wykonanych z Lapitec, w połączeniu z ich wyglądem naturalnego kamienia sprawiają, że łazienka staje się prawdziwą strefą SPA, zapewniającą relaks i dobre samopoczucie. W kuchni zaś Nero Assoluto Velluto z wbudowanymi zlewami Lapitec Orion tworzy minimalistyczne blaty robocze, dające wrażenie idealnej jedności projektowej, esencjonalnej i nowoczesnej.  

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także