×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Trendy 2022. To będzie modne w aranżacji wnętrz!

Trendy 2022. To będzie modne w aranżacji wnętrz!

Autor: Ewa Kozioł
22 gru 2021 11:53

Jakie trendy w designie pojawią się w 2022 roku? Co będzie modne w aranżacji wnętrz? Przyglądamy się bliżej temu co przyniesie nowy rok. Podpowiemy, jak stworzyć z przestrzeni mieszkalnej przytulny azyl, którego wszyscy potrzebujemy.

Home office i miesiące spędzone w domu pokazały, jak ważne jest posiadanie mieszkania, które spełni również funkcję naszego miejsca pracy, ale, przede wszystkim, pozwoli na chwilę wytchnienia po długim dniu. Jeszcze bardziej niż wcześniej istotne jest zachowanie harmonii między tymi dwoma sferami życia. Z tego względu, trendy w designie na 2022 rok to przede wszystkim aranżacja przestrzennych wnętrz, które zapewnią nam spokój i ciszę, dobry dostęp do światła naturalnego przez jak najdłuższą część dnia, a także dobieranie roślin doniczkowych do naszego wnętrza.

Wpuść światło do swojego wnętrza

Dostęp do światła dziennego jest jednym z kluczowych elementów wpływających nie tylko na estetykę wnętrza, lecz przede wszystkim na nasz komfort. Im więcej i dłużej do pomieszczenia dostają się promienie słońca, tym lepiej nam się funkcjonuje. Trend związany z jak najlepszym oświetleniem mieszkań przybrał na sile ze względu na fakt, że coraz częściej pracujemy z domu. W „domowym biurze” przebywamy po wiele godzin dziennie, korzystając przy tym z urządzeń elektronicznych, które niekorzystnie wpływają na nasz wzrok. Dobry dostęp do światła naturalnego zapewni nam odpowiednie warunki do pracy – pozwoli na jak najkrótsze korzystanie z lamp i innych opraw świetlnych, co na pewno będzie ulgą dla naszych oczu.

W zgodzie z naturą

Z roku na rok coraz silniejszym trendem staje się urządzenie wnętrz i wykorzystanie naturalnej roślinności, często naprawdę dużych rozmiarów. Im więcej zieleni w naszym mieszkaniu, tym lepiej. Nie tylko dlatego, że rośliny są dekoracją, ale mają też na nas pozytywny wpływ – zmniejszają stres i lęki, wpływają na jakość naszego snu, są naturalnym oczyszczaczem powietrza, a nawet pomagają zwalczać przeziębienia i alergie. Trzeba jednak pamiętać, że o rośliny doniczkowe należy odpowiednio dbać. Wymagają one przede wszystkim odpowiedniej ilości światła słonecznego, aby mogły poprawnie się rozwijać, a tym samym – dopełniać aranżację całego wnętrza. Najlepiej umieszczać rośliny w miejscu z dobrym dostępem do światła, na przykład przy oknie. Wtedy będziemy mieli pewność, że zapewniamy naszym roślinom dobre warunku do życia. 

Większa potrzeba przestrzeń 

Od ponad roku nasze mieszkania nie są już tylko miejscem, w którym spędzamy wolny czas, odpoczywamy i relaksujemy się. Obecnie, dla wielu z nas cztery kąty stały się wielofunkcyjną przestrzenią – będącą zarówno miejscem pracy, jak i relaksu po jej zakończeniu. Dom stał się miejscem, w którym spędzamy większość naszego dnia, dlatego po jakimś czasie może nas, niestety, przytłaczać. Istotne jest więc stworzenie jak najbardziej funkcjonalnej przestrzeni, w której każdy domownik znajdzie dla siebie miejsce. Pandemia sprawiła, że szukamy przestronniejszych wnętrz, które staną się dla nas idealnym miejscem do życia. Muszą być praktyczne, ale i estetyczne. Warto przy aranżacji wnętrz stawiać na rozwiązania, które pomogą optymalnie powiększyć przestrzeń - jednym z nich jest odpowiedni dobór okien przy wykańczaniu wnętrz. 

– Każdy z nas ma inne potrzeby i oczekuje czegoś innego od życia. Odnosi się to również to sposobu aranżacji wnętrza. Rozumiemy to, że nasi konsumenci kierują się różnymi wartościami, dlatego możemy zaproponować im produkty, które są tworzone na miarę potrzeb. Jeśli komuś zależy na jak największym dostępie do światła dziennego, oferujemy okna Prolux, które dostarczy do 22% więcej promieni słonecznych. Inni natomiast pragną, aby w ich domach było jak najwięcej przestrzeni. Dla takich osób przygotowaliśmy okna HST, które dzięki swoim dużym przeszkleniom optycznie powiększają pomieszczenia – mówi Magdalena Cedro-Czubaj, dyrektor marketingu Oknoplast.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także