PARTNER PORTALU
Trendy w aranżacji - postaw na czarne akcenty

Trendy w aranżacji - postaw na czarne akcenty

Autor: Anna Usakiewicz
16 kwi 2019 09:33

Chociaż stworzenie aranżacji przy zastosowaniu ciemnych barw wymaga większej odwagi, to mniejsze akcenty, takie jak zlewozmywaki, czy baterie łazienkowe i kuchenne w czarnym kolorze mogą z powodzeniem odmienić wnętrza, a wręcz dodać im charakteru.

Biel od lat stanowi kanon uniwersalnej estetyki. Jednak coraz śmielej do przestrzeni naszych domów wprowadzamy ciemniejsze barwy. W ostatnich latach prawdziwe tryumfy święcą aranżacje wykorzystujące grafit, a nawet czerń. 

Akcent, który zrobi różnicę

Czerń jest bardzo wdzięcznym kolorem do tworzenia aranżacji wnętrz. Doskonale komponuje się z całą paletą innych barw, podkreśla charakter przestrzeni, będąc jednocześnie niezwykle elegancką. Chociaż duże powierzchnie utrzymane w czarnej kolorystyce mogą w pewien sposób przytłaczać lub być zbyt mocne dla niektórych osób, to niewielkie akcenty, np. baterie kuchenne oraz łazienkowe są doskonałym elementem wystroju pozwalającym na wprowadzenie tej barwy do wnętrza. Jedną z propozycji na wykorzystanie czerni w łazience i kuchni są baterie z wielokrotnie nagradzanej linii Pretto marki Laveo. Produkty te łączą w sobie minimalistyczny design z najmodniejszymi kolorami – czernią i grafitem. Będą one doskonale współpracować z umywalkami lub zlewozmywakami w odcieniach bieli, czerni czy grafitu, gwarantując efekt szykowności i elegancji. Linia dostępna jest także w wykończeniu chromowanym, stanowiącym uniwersalną i bardziej klasyczną niż czerń czy grafit, opcję.

Wyrafinowany efekt

Czerń do przestrzeni łazienkowych i kuchennych możemy wprowadzić również za pomocą umywalek i zlewozmywaków. Będą one doskonałym rozwiązaniem do wnętrz stworzonych w stylu loftowym, modernistycznym, czy bazujących na fakturach kamienia lub drewna. Armatura wpływa bowiem na całościowy, wizualny odbiór aranżacji wnętrza. W ofercie marki Laveo dostępnych jest wiele modeli zlewozmywaków granitowych wykonanych w kolorze czarnym m.in. prostokątne Margarita, Borneo, Celia, Java czy Madagaskar. Wszystkie w kilku wersjach do wyboru – różniące się pod względem ilości komór czy wielkości ociekacza. Idealnie wkomponują się w przestrzeń, tworząc zarazem modną i elegancką kompozycję.

Czerń jest barwą ponadczasową, która stanowi synonim elegancji. Choć coraz częściej spotkać można aranżacje w stylu „total black”, warto wprowadzić ją pod postacią mniejszych akcentów, które urozmaicą przestrzeń oraz będą doskonale prezentować się w otoczeniu wybranych materiałów wykończeniowych, mebli, szafek oraz blatów. Tym sposobem osiągniemy idealny efekt aranżacyjny, który modny będzie przez długie lata.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także