×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Trendy we wnętrzach 2020: kolor, faktura, kształt

Trendy we wnętrzach 2020: kolor, faktura, kształt

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 wrz 2020 11:08
Aktualizacja: 21 wrz 2020 11:18

Jakie są najmodniejsze trendy wnętrzarskie i czy rzeczywiście do odważnych świat należy? W jakim kierunku idą oczekiwania klientów? Na te pytania odpowiedział Dawid Forysiak, właściciel Moovin Group.

Wielu ludzi stawia na stonowane kolory takie jak biel, jasny beż, czy modny w tym sezonie ciepły brąz i pomarańcz. Zauważalne są odniesienia do natury poprzez użycie naturalnych materiałów, roślinnych dodatków. Niektórzy podążają za panującymi trendami, inni wybierają to, co uniwersalne. Jednak zdarzają się także odważne realizacje – takie, w których zestawienia kolorystyczne nie są oczywiste, lecz oryginalne.

Klienci są różni, a my staramy się podchodzić indywidualnie do każdego z nich. Niektórzy rzeczywiście chętniej stawiają na biel we wnętrzu, minimalizm czy styl skandynawski. Jednak nie brakuje zwolenników żywej kolorystyki i oryginalnego podejścia do tematu. To 44-metrowe mieszkanie na Woli jest tego przykładem. Z jednej strony stonowane kolorystycznie mieszkanie, jest przełamane odcieniami różu. Dodatkowo zadbaliśmy o zabawę kształtem, stąd na ścianach widać figury geometryczne, które wykorzystaliśmy również w projekcie przedstawiającym przykładowe umeblowanie tj.: okrągłe stoliki, trójkątne lampy itd. – mówi Dawid Forysiak, właściciel Moovin Group.

Geometryczne wzory

Meble o zaokrąglonych kantach lub giętej linii czy ostre linie i kąty proste? Odpowiedź brzmi: to zależy! Mimo iż tendencja na aranżację wnętrza w tym roku idzie w stronę pierwszej opcji, to wybór zawsze zależy od naszych osobistych preferencji i tego, co najbardziej nam się podoba. Jedni stawiają na minimalizm i nieco surowszą stylistykę, drudzy wolą przytulniejsze wnętrza, miękkie kanapy i obłe kształty. Modne w tym roku są geometryczne wzory, wyraziste tekstury i funkcjonalne dodatki. Geometrię łączy się często z odważnymi barwami np. w formie dekoracji.

Dopełnieniem aranżacji w pomieszczeniach mogą być dodatki takie jak lampy, obrazy, wazony, czy produkty kamienne o ciekawych barwach. Bez względu na to, w jakim stylu zostanie zaaranżowane wnętrze, najważniejsze, by zawsze pamiętać o zachowaniu umiaru, czyli wywarzonym zestawieniu wszystkich elementów. Szczególnie pomocna w tej kwestii mogą okazać się konsultacja z projektantem wnętrz.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także