PARTNER PORTALU
Udany wypad za miasto - praktyczne akcesoria piknikowe

Udany wypad za miasto - praktyczne akcesoria piknikowe

Autor: Anna Usakiewicz
15 lip 2016 11:49

Pojemniki o różnych wielkościach, wyposażone w szczelne silikonowe uszczelki i poręczne uchwyty pozwolą na odpowiednie rozmieszczenie żywności.

W słoneczne, letnie dni nie sposób usiedzieć w domu, zwłaszcza, że czas wakacyjny sprzyja wyjazdom za miasto. A pomysłów na wyprawy jest bardzo wiele - górskie wędrówki, długie spacery leśnymi ścieżkami lub morskim brzegiem, wycieczki rowerowe. Czeka na nas wspaniała, soczysta zieleń, kwitnące wielobarwne kwiaty oraz piękna pogoda.

Rowerem lub pieszo

Chociaż każdego roku w naszych miastach rośnie liczba ścieżek rowerowych, jednak prawdziwego relaksu doświadczymy tylko jadąc leśnymi drogami, wśród pól i łąk, podziwiając budzącą się do życia przyrodę. Śpiew ptaków, zapach świeżo skoszonej trawy i zroszonej wiosennym deszczem ziemi sprawią, iż bez trudu pokonamy często wyboistą i nierówną drogę.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca zabierzemy ze sobą tylko niezbędne przedmioty. W plecakach, torbach czy koszykach zawieszonych na kierownicy nie powinno zabraknąć drobiazgów rowerowych, stosownej do pogody odzieży, a także specjalnych akcesoriów na żywność.

Jazda na rowerze, zwłaszcza jeśli wyruszamy na całodzienną wycieczkę, wymaga niemałego wysiłku. Posiłek na świeżym powietrzu z dala od cywilizacji na pewno zrekompensuje nam trudy wyprawy. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wody, ciepłą herbatę lub też smakowitą kawę, kanapki oraz kilka zdrowych przekąsek takich jak na przykład bezcukrowe batony bakaliowe czy owoce. Wszystkie te produkty możemy ułożyć w specjalnych pojemnikach spożywczych, a kawę lub herbatę wlać do funkcjonalnych, lekkich i komfortowych w użyciu, termosów plastikowych ze szklanym wkładem. Podwójna ścianka wkładu izolowana jest próżniowo. Zapewnia to doskonałą izolację termiczną i pozwala utrzymać właściwą temperaturę napoju przez wiele godzin. Termosy takie posiadają praktyczne kubki oraz ergonomiczne rączki.

Pojemniki o różnych wielkościach, wyposażone w szczelne silikonowe uszczelki i poręczne uchwyty pozwolą na odpowiednie rozmieszczenie żywności. Sprawią, iż kanapki czy jarzynowe sałatki przyrządzone w domu podczas jazdy nie zmienią swojego wyglądu i smaku, a znajdujący się w nich tłuszcz nie pobrudzi naszego plecaka czy torby. Warto zwrócić też uwagę na ciężar pojemników i termosów. Powinny być lekkie, by jak najmniej obciążać rower.

Podobne akcesoria spożywcze zabierzemy także na wędrówki górskie. Tu waga poszczególnych przedmiotów ma ogromne znaczenie, gdyż wszystko co mamy ze sobą znajduje się przecież na naszych plecach. Dobrze trzymający ciepło i nietłukący się termos to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. W góry wybierzmy termosy stalowe z podwójną ścianką stali nierdzewnej, izolowanej próżniowo i antypoślizgową częścią wykonaną z tworzywa sztucznego. Posiadają one wygodne, automatycznie wkręcane  korki oraz nakręcane kubki ze stali nierdzewnej izolowane plastikowymi wkładkami, które zapewniają dłuższe utrzymanie ciepła napoju a także chronią ręce przed poparzeniem.

Autem za miasto

Zwolennicy pikników i zabaw na łonie przyrody zdecydują się na pewno na wyjazd samochodem. Wygodna podróż, możliwość zatrzymywania się w dowolnie wybranych miejscach, zabrania dużej ilości przedmiotów i żywności oraz, na wypadek zmiany pogody, bezpiecznego schronienia i szybkiego powrotu do domu to główne zalety takich wypraw.

Leśne parkingi pozwalają nie tylko na postój, ale również oferują miejsca do grillowania i stoły, przy których można wygodnie zjeść posiłek. Jeśli mamy ochotę na dłuższy spacer wystarczy wziąć ze sobą przywiezione akcesoria piknikowe i znaleźć piękną polankę nad rzeką czy jeziorem, by w zacisznym miejscu zażyć upragnionego relaksu.

Wybierając taką formę wypoczynku warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu i zabrać do auta lodówki turystyczne lub torby termiczne, w których z powodzeniem przechowamy zimne napoje, domowe sorbety, mięso czy wyśmienite sałatki. Lodówki działają na zasadzie termosu nieprzepuszczającego ciepła z zewnątrz, zbudowanego z podwójnej warstwy plastiku wypełnionego pianką. Mają formę skrzynki z uchwytem do wygodnego przenoszenia ze szczelną pokrywą. Aby spełniały swoją rolę, należy w ich wnętrzu umieścić specjalny zamrożony wkład chłodzący. Dzięki niemu niska temperatura utrzyma się nawet kilkanaście godzin. Specjalne torby termiczne z długimi uszami pozwolą natomiast na łatwe i wygodne przenoszenie żywności, są znacznie lżejsze od lodówek i można je nosić na ramieniu jak torebki. Torba sama nie podgrzewa ani nie chłodzi, jej zadaniem jest utrzymanie jak najdłużej temperatury produktów.

Możemy też wziąć rozkładany stolik i krzesła oraz zastawę, na przykład z przeźroczystego szkła. Szklane talerze, miski i salaterki z delikatnym zielonym, niebieskim, żółtym lub pomarańczowym akcentem widocznym na dnie, pomieszczą pomysłowe warzywno-owocowe dania obiadowe. Na zakończenie posiłku w pucharku o filigranowej formie należącym do tej samej kolekcji podamy owocowy deser. Jeśli zaś zechcemy przygotować danie na grillu, wówczas musimy zabrać ze sobą odpowiednie akcesoria. Potrawy z grilla w naturalnej scenerii smakują wyśmienicie.

Wycieczki rowerowe, wędrówki po górach, czy też rodzinne pikniki pośród rozkwitającej przyrody, bez względu na to, w jakim miesiącu będą się odbywały, mogą dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń. Zawsze jednak musimy się do nich właściwie przygotować, a dobrze dobrane do rodzaju wyprawy akcesoria spożywcze na pewno nam w tym pomogą.

Źródło: Galicja dla Twojego Domu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także