PARTNER PORTALU
Urządzamy domówkę - czy masz odpowiednie meble?

Urządzamy domówkę - czy masz odpowiednie meble?

Autor: Anna Usakiewicz
15 cze 2016 13:28

Jeśli często zapraszacie do siebie rodzinę, znajomych i przyjaciół, wasz salon i kuchnia powinny być urządzone tak, by każdy czuł się w tych pomieszczeniach przyjemnie. Jak się za to zabrać?

Moda na organizowanie spotkań towarzyskich w domu nigdy nie minie. Oto kilka wskazówek, dzięki którym każda wasza domówka będzie udana.

Miejsce do siedzenia

Najważniejsze jest przygotowanie odpowiedniej liczby wygodnych miejsc do siedzenia i ustawienie ich w optymalnej konfiguracji. Warto zapewnić 1-2 miejsca więcej niż przewidywana liczba gości. To stworzy możliwość wyboru i wprowadzi atmosferę większej swobody. W trakcie domówki wszyscy powinni siedzieć w takiej odległości od siebie, która umożliwia swobodną konwersację, nawet wtedy, gdy włączymy muzykę nieco głośniej niż zwykle. Czy wszystkim jest wygodnie?

Podczas imprezy najwygodniejszym miejscem do siedzenia jest przestronna sofa lub duży, wygodny narożnik. By komfortowo usadzić 3 osoby najlepiej sprawdzą się siedziska o szerokości przynajmniej 230 cm. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać wzornictwo klasyczne i stonowane, jakie prezentuje np. sofa Franco 3, lub nieco bardziej nowoczesne, jak model Prince 3. Oba meble są w ofercie salonów Agata. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po mebel jeszcze szerszy. Na blisko 3-metrowej sofie Pura 3 nawet cztery dorosłe osoby będą się czuły bardzo swobodnie.

Dla tych, którzy chcą jeszcze bardziej wyeksponować strefę spotkań towarzyskich w pokoju gościnnym, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie stylowy narożnik. Kiedy w trakcie domówki nasi goście usiądą prostopadle do siebie, stworzy się naturalna przestrzeń do długich i ciekawych rozmów. Nawet dla osoby siedzącej na rogu taki mebel zapewnia komfortowe miejsce. W gronie bliskich przyjaciół i w nieformalnej atmosferze taka rozbudowana strefa do siedzenia pozwala na większą bliskość i swobodę. Jeśli często zdarza nam się organizować takie spotkania, warto rozważyć zakup narożnika modułowego. Taki mebel pozwala stworzyć wiele miejsc do siedzenia w spójnym stylistycznie zestawie, który dodatkowo zawsze możemy łączyć lub rozdzielać. Wykorzystując dostępne w danej kolekcji moduły, sami decydujemy o ostatecznym kształcie mebla. Bawcie się dobrze!

Gdzie postawić przekąski i napoje?

 

Przyrządzając nasze popisowe dania i serwując ulubione drinki, pamiętajmy o tym, by przygotować dla naszych gości miejsce, w którym będą mogli spokojnie skorzystać z poczęstunku. Kawę, herbatę oraz słodkie i słone przekąski możemy zaserwować na oddzielnym stoliku kawowym lub ławie. Kiedy ustawimy taki mebel blisko sofy lub narożnika, nasi goście przez cały czas trwania domówki będą mieli do niego swobodny dostęp. Stoliki i ławy ze szklanym blatem, jak np. Frank II czy Elisse, doskonale pasują do mebli lakierowanych na wysoki połysk i na pewno sprawdzą się w bardziej nowoczesnych wnętrzach. Natomiast modele z drewnianymi blatami, takie jak Torino czy Vievien, dobrze odnajdą się w klasycznej stylistyce. Serwowanie ciepłych dań na domówce często wiąże się z koniecznością wykorzystania stołu. Każdy z naszych gości powinien mieć możliwość, by usiąść wygodnie na krześle i zjeść posiłek w komfortowych warunkach. Żeby to ułatwić, w naszym pokoju gościnnym powinien się znaleźć duży stół rozkładany. Jeśli zdecydujemy się na model pozwalający na regulację blatu do długości przynajmniej 180 cm, jak np. stoły Paris czy Avensis, swobodnie pomieści się przy nim nawet 8 osób.

Kuchnia towarzyska

 

W salonach połączonych z kuchnią wyspa lub półwysep kuchenny mogą służyć jako miejsce na dodatkowe kieliszki i talerze, ale pozwalają też na aranżację pomysłowej przestrzeni do spotkań. Ustawione obok hokery stanowią zachętę dla gości i tworzą ciekawą alternatywę wobec domówek w salonie. Klimat kuchni jest mniej zobowiązujący i przypomina spotkania w pubie czy klubie.

Źródło: Agata Meble

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także