×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Urządzasz pierwsze mieszkanie? Oto wskazówki!

Urządzasz pierwsze mieszkanie? Oto wskazówki!

Autor: Justyna Łotowska
07 marz 2023 16:59

Jak urządzić pierwsze mieszkanie? Koniecznie ustal budżet i konsekwentnie się go trzymaj? Co jeszcze? Podpowiadamy!

Urządzanie pierwszego mieszkania może być zarówno ekscytującym, jak i niełatwym zadaniem. Jak wykorzystać cały potencjał wnętrza i przestrzeni tworząc idealne aranżacje? Oto kilka rad, dzięki którym można stworzyć swoje wymarzone mieszkanie.

Na początek – budżet

Jeśli chcemy urządzić mieszkanie rozważnie i z głową, to przede wszystkim powinniśmy zacząć od ustalenia konkretnego budżetu, który możemy przeznaczyć na aranżację wnętrza. Na koniec dodajmy do niego ok. 10% nadwyżki – na nieprzewidziane dekoracje, które akurat urzekną nas swoim stylem.

Ergonomia w domu – od czego zacząć?

Ergonomia w życiu codziennym sprawia, że łatwiej nam się żyje i mieszka. Przekłada się to też na bardziej funkcjonalne otoczenie, odpowiedni rozkład oraz dobór mebli, mądry wybór oświetlenia i dobrą organizację przestrzeni.

- Funkcjonalne urządzenie mieszkania zapewnia komfort, wygodę i odpoczynek podczas codziennych obowiązków. Nie ma bowiem nic gorszego niż frustracja układem mebli przy codziennych czynnościach - mówi Michał Kichler, manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele. – Główną zasadą ergonomii np. przy projektowaniu kuchni jest tzw. trójkąt roboczy, który ułatwia nam przygotowywanie posiłków, gotowanie i zmywanie. Punktami odniesienia są tu lodówka, płyta grzewcza, blat roboczy i zlew – dodaje.

W przypadku kuchni warto więc postawić na funkcjonalne rozwiązania, które pasują idealnie do niewielkich kuchni, czyli takich jakie obecnie występują w większości polskich mieszkań. 

Oświetlenie – naprawdę istotne

Wbrew przekonaniu, że wnętrze tworzą jedynie meble i dodatki, oświetlenie ma tak samo wielką moc. Może zmienić pomieszczenie w ciepłe i klimatyczne miejsce, ale także dodać mu elegancji i klasy. - Pamiętajmy, temperatura barwowa światła, wpływa nie tylko na otoczenie, ale także też na nasze samopoczucie, jakość snu, a nawet zdrowie – wyjaśnia ekspert Häfele.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także