×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
W jakich wnętrzach Polacy czują się najlepiej? Mamy wyniki badań!

W jakich wnętrzach Polacy czują się najlepiej? Mamy wyniki badań!

Autor: Justyna Łotowska
27 kwi 2023 12:38
Aktualizacja: 27 kwi 2023 16:40

W domach i mieszkaniach spędzamy teraz znacznie więcej czasu niż jeszcze kilka lat temu. Okres pandemii był dla wielu osób sygnałem do rozpoczęcia zmian i stworzenia wokół siebie przestrzeni, w której można naprawdę dobrze się poczuć. Jak zatem lubimy mieszkać? Marka Westwing w kolejnej odsłonie badania Mój Dom przyjrzała się bliżej tej kwestii.

  • Salonowi poświęcamy najwięcej uwagi na etapie projektowania wnętrza (50,84% odpowiedzi). Zaraz za nim uplasowała się kuchnia z wynikiem 25,19% oraz sypialnia z wynikiem 9,27%.
  • Sofa to element, na który z miażdżącą przewagą respondenci byliby w stanie wydać największą część swojego budżetu (65,36%). Co ciekawe, na kolejnym miejscu znalazło się oświetlenie (6,37%).
  • Najczęściej wybierane kolory kanapy to beżowy, szary i zielony. 

Zapewne nie będzie zaskoczeniem, że to salonowi poświęcamy najwięcej uwagi na etapie projektowania wnętrza (50,84% odpowiedzi). Zaraz za nim uplasowała się kuchnia z wynikiem 25,19% oraz sypialnia z wynikiem 9,27%.

Najczęściej zmieniamy wystrój salonu

Salon jest nie tylko pomieszczeniem, któremu poświęcamy najwięcej uwagi na etapie aranżacji, ale również przestrzenią, która w dalszej perspektywie czasowej najczęściej jest poddawana różnorodnym zmianom (65,67% respondentów). Na kolejnych miejscach znalazły się: sypialnia z wynikiem 11,97% i kuchnia z głosami 8,70% respondentów.

Najwięcej pieniędzy możemy wydać na sofę

Jeśli w centrum naszych rozważań znalazł się salon, to pierwszym, co przychodzi na myśl, jest oczywiście sofa – element, na który z miażdżącą przewagą respondenci byliby w stanie wydać największą część swojego budżetu (65,36%). Co ciekawe, na kolejnym miejscu znalazło się oświetlenie (6,37%), co może świadczyć o rosnącej świadomości konsumentów w kwestii roli oświetlenia w kreowaniu nastroju w poszczególnych pomieszczeniach.

Najchętniej wybieramy kanapy beżowe i szare

Sofa – ta najbardziej wymarzona dla większości respondentów będzie w kolorze beżowym (33,74%), ale niewiele niżej znalazła się też szarość (23,43%). Trzecim najczęstszym i jednocześnie chyba najbardziej zaskakującym wyborem respondentów była sofa w kolorze zielonym (8,43%).

Prezenty – któż nie lubi ich dostawać? Mogą sprawić radość lub wprawić w zakłopotanie.
W kategorii dom i wnętrze uczestnicy badania najbardziej ucieszyliby się z koca lub pledu (25,21%), zastawy stołowej (23,99%) i oświetlenia (23,25%).

Materiał opracowano na bazie wyników badania opinii „Mój Dom 2022” przeprowadzonego
w październiku 2022 na stronie Westwing.pl, w którym odpowiedzi udzieliło 1068 respondentów.

Komentarze

Zaloguj się