PARTNER PORTALU
Wakacyjne remonty - Polacy najczęściej odnawiają kuchnię

Wakacyjne remonty - Polacy najczęściej odnawiają kuchnię

Autor: Anna Usakiewicz
06 lip 2016 21:04

Jak się okazuje, Polacy często wykorzystują urlop na przeprowadzenie większych lub mniejszych prac remontowych. Najczęściej odnawianym pomieszczeniem jest kuchnia.

 Zależy nam, aby odświeżone wnętrza były ładne i oryginalne, ale też funkcjonalne – zwłaszcza, jeśli chodzi o kuchnię czy łazienkę. Marka Hotpoint postanowiła sprawdzić, ilu z nas planuje w te wakacje remont i które pomieszczenia najczęściej trafiają na naszą remontową listę. Oto wyniki najnowszego raportu .

Co remontują Polacy?

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Hotpoint, aż 37% ankietowanych planuje remont w te wakacje. Pomieszczeniem, które według ankietowanych najczęściej potrzebuje odświeżenia, jest kuchnia – blisko 1/3 badanych planuje w wakacje przeprowadzić remont właśnie tego wnętrza (28%). Na kolejnym miejscu – ex aequo – znalazły się: sypialnia i salon (15%). W obu tych pomieszczeniach relaksujemy się po całym dniu pracy i regenerujemy siły na kolejny, nic więc dziwnego, że zależy nam, by dobrze czuć się w tych wnętrzach.

Remont łazienki planuje 11% badanych, a odświeżenie pokoju dziecka 7%. Jadalnię ma zamiar zmienić tylko 6% respondentów. Najmniej popularnymi pomieszczeniami są: przedpokój, balkon, korytarz, pomieszczenie letnie czy kotłownia – zamierza je odnowić w te wakacje tylko 4% ankietowanych.

Wyniki badania wskazują także, że aż 40% respondentów na czas remontu zamierza wziąć urlop. Możemy zatem domniemać, że Polacy – którzy przecież słyną z zaradności – część prac remontowych planują wykonać sami (bez korzystania z pomocy fachowców).

Funkcjonalność przede wszystkim?

Czym powinniśmy się kierować planując remont? Michał Górecki, wspołwłaściciel bloga „Mike & Mary”, który marka Hotpoint objęła swoim patronatem (http://mikemary.pl), twierdzi, że najważniejszą cechą, która powinna być brana pod uwagę przy przeprowadzaniu remontu, jest funkcjonalność wnętrza:

Remontując dane pomieszczenie – przede wszystkim kieruję się funkcjonalnością, później wyglądem. Wygląd należy ocenić też pod kątem praktycznym, na przykład bardzo udziwnione faktury drzwiczek mogą zbierać kurz. W przypadku odnawiania kuchni warto też zastanowić się, gdzie będzie pryskać tłuszcz itp.” – stwierdza Michał Górecki. „Wygląd jest bardzo ważny, ale po pewnym czasie opatruje się nam i zostaje czysta funkcjonalność. Dlatego warto porzucić wszelkie kompromisy w tym względzie – dodaje.

Wykonując remont kuchni, powinniśmy więc kierować się przede wszystkim funkcjonalnością. Wybierając praktyczne, bezpieczne i stylowe meble oraz sprzęty gospodarstwa domowego, możemy stworzyć wygodną i ergonomiczną kuchnię. Takie urządzenia AGD oferuje np. marka Hotpoint, która stawia sobie za cel tworzenie unikatowych rozwiązań technologicznych, przy zastosowaniu ciekawego designu i komfortu użytkowania. Potwierdza to m.in. najnowsza linia sprzętów do zabudowy.

Źródło:  Hotpoint

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także