PARTNER PORTALU
Wakacyjny dom przez cały rok - zobacz wnętrza w stylu kolonialnym

Wakacyjny dom przez cały rok - zobacz wnętrza w stylu kolonialnym

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 cze 2019 12:55

Styl kolonialny bazuje na klasycznej dziewiętnastowiecznej stylistyce brytyjskiej, francuskiej i hiszpańskiej. Wnosi również wiele motywów zaczerpniętych z estetyki Afryki, Indii i innych kolonizowanych przez Europejczyków rejonów.

Wnętrza zaaranżowane w stylu kolonialnym pozwalają czuć się jak na wakacjach przez cały rok. Duży wpływ na stworzenie estetyki, którą określić można jako mariaż europejskiej elegancji z egzotyczną zmysłowością, wywarła afrykańska i dalekowschodnia przyroda oraz lokalni rzemieślnicy. Widać to dobrze w używanych materiałach, ornamentach, kolorystyce. Styl kolonialny wciąż jest lubiany, bo działa na zmysły. Przywodzi na myśl nieustające wakacje w entourage'u pełnym etnicznych zapożyczeń i wprowadza romantyczny klimat rodem z „Pożegnania z Afryką”. Zachowując jednak starą, dobrą, europejską elegancję.

Zobacz też: Trendy na lato - wnętrza w stylu Hamptons

 

Europejski rodowód trzyma wnętrza kolonialne w estetycznych ryzach. Symetrię aranżacji przełamują tu lekkie tkaniny i wiklina, solidność ciężkich mebli zmiękczają roślinne i zwierzęce printy. Te wnętrza to jak zgodny taniec rozumu i serca. Wielbiciele egzotycznych wojaży mogą dopełnić całość pamiątkami ze swoich podróży. Oryginalne dodatki i dekoracje nadadzą wnętrzom w stylu kolonialnym autentyczność. Jednocześnie będą przywoływać wspomnienia i zaostrzać apetyty na dalsze eksplorowanie świata.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także