PARTNER PORTALU
Wakacyjny niezbędnik – jak ochronić wnętrza przed słońcem

Wakacyjny niezbędnik – jak ochronić wnętrza przed słońcem

Autor: Anna Usakiewicz
29 cze 2016 08:42

O to by podczas upalnych dni utrzymać w domu przyjemną temperaturę, zadbają dekoracje okienne z nieprzepuszczalnych tkanin. Na co najlepiej się zdecydować – zasłony czy rolety?

Choć letnia pogoda przysparza z pewnością mniej zmartwień niż zimowe mrozy, w lipcu i sierpniu częstym problemem jest zbytnie nasłonecznienie wnętrz. 

Nie można zaprzeczyć, że do zasadniczych uroków lata należy słoneczna aura. Nieustanne przebywanie w zbyt nagrzanych pomieszczeniach dalekie jest niemniej od przyjemności, dlatego tuż przed rozpoczęciem najbardziej upalnych dni warto zainwestować we właściwą ochronę okien.

Słońce poskromione

Jednym z najskuteczniejszych i znanych od dawna sposobów na zacienienie domowych wnętrz są zasłony. Poza ograniczeniem dostępu promieni słonecznych pełnią one również funkcję dekoracyjną. Wybierając odpowiednio dopasowane do kolorystyki i stylu wnętrza materiały, możemy wykreować zupełnie nowy klimat lub podkreślić aktualną aranżację. Dekoracyjne tkaniny z linii Italissima Home, Italissima Home by Eva Minge oraz Pierre Cardin, dzięki bogatej ornamentyce i gęstej strukturze z miejsca nadadzą szyku dowolnemu wnętrzu, chroniąc je jednocześnie przed nasłonecznieniem.

Mimo iż wydawać by się mogło, że to właśnie ciemne tkaniny najlepiej zaciemnią pokój, warto zwrócić uwagę także na jasne zasłony o gęstym splocie. Ograniczą one przedostawanie się promieni słonecznych, po części również je odbijając oraz pozwolą uniknąć zbyt mrocznego nastroju wewnątrz domu.

Za zasłoną rolet

Innym powszechnie wykorzystywanym w roli ochrony przeciwsłonecznej patentem są rolety. Królujące jeszcze niespełna dekadę temu żaluzje rzadko kiedy dodawały aranżacji powabu. Niemniej montowane tuż przy ościeżnicach okiennych delikatne tkaniny na niewidocznej rolce to najsubtelniejszy z możliwych sposobów na cień w upalne dni. – Obecnie istnieją wręcz nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o dobór rolet. Miłośnikom firan na pewno przypadną do gustu delikatne rolety w formie zwiewnej tkaniny, którą można regulować na dowolną wysokość. Bardzo dużą popularnością w tym sezonie cieszą się także rolety rzymskie, pasujące do stylizacji sielskich i prowansalskich. Na większe upały dobrym rozwiązaniem staną się z kolei rolety typu dzień-noc. Dzięki naprzemiennemu ułożeniu pasów transparentnych i nieprzepuszczalnych, umożliwiają swobodne regulowanie dostępu do światła dziennego. Ponadto oferujemy także rolety wykonane z tkanin dekoracyjnych, co pozwala stworzyć spójną aranżację wraz z zasłonami, bądź obiciem mebli wypoczynkowych – mówi Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

Warto pamiętać, iż dekoracje okienne, takie jak zasłony i rolety zapewnią komfort nie tylko w lecie, ale również zimą, kiedy słońce znajduje się nisko na niebie słońce i tym chętniej zagląda do wnętrza domu.

Źródło: Eurofirany

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także