PARTNER PORTALU
Wazon w salonie: 7 świetnych pomysłów. Zobacz!

Wazon w salonie: 7 świetnych pomysłów. Zobacz!

Autor: Ewa Kozioł
01 kwi 2021 11:23

Jaki wazon na kwiaty wybrać? W jakim będą prezentowały się najlepiej? W wazonie pękatym, strzelistym, kryształowym? Podpowiadamy! Zobaczcie kilka ciekawych pomysłów na wazon, który podkreśli urodę kwiatów.

Tulipany i żonkile to najbardziej wiosenne z kwiatów. Jako pierwsze pojawiają się na ulicznych straganach. Czasem jeszcze prószy na nie marcowy śnieg. Sprzedaje się je w pęczkach po 10, 20 sztuk. Najpiękniej wyglądają ułożone w swobodne bukiety niczym nieudekorowane czasem zestawione z gałązkami bazi. Takie bukiety muszą mieć stabilne wsparcie. Najlepiej sprawdzą się dla nich przysadziste, okrągłe wazony.

Do wiosennych naręczy żonkili i tulipanów, styliści współpracujący z marką Krosno Glass polecają ręcznie formowaną bolę z kolekcji Horizon. Jest wyjątkowa – zielona z zewnątrz, biała w środku. Jej zielony kolor powtarza barwę liści pierwszych w tym roku tulipanów. Kolejnym kolorowym szkłem od marki Krosno Glass polecanym na wiosenne kwiaty cięte jest nowa kolekcja Latitude. Delikatny zielony odcień szkła podkreśla piękno żywych kwiatów, a oryginalna forma, przełamując klasyczny kształt, dodaje wnętrzu świeżości i nowoczesności. Kolekcja ta składa się z trzech wielkości wazonów w delikatnej zieleni lub przezroczystych: mają od 18 do 28 cm wysokości. Dobrze wyglądają solo i zestawione ze sobą.

Jeśli kochacie białe kwiaty, zwróćcie uwagę na magiczne, hipnotyzujące przenikającymi się kolorami szkło limitowanej serii Molto, w kolekcji wazonów Symphony. Dostępne są ich dwa modele: pękaty, niższy - o wysokości 20 cm i smuklejszy, wyższy o 10 cm. Wazony są tak dekoracyjne, że równie pięknie, jak bukiet kwiatów, będzie w nich wyglądała pojedyncza, skromna gałązka. Miłośnicy minimalizmu z pewnością zachwycą się designerskimi, pastelowymi modelami z kolekcji Sakred by Karim Rashid. Na uwagę zasługuje też białe, brązowe i szaroniebieskie szkło fantazyjnych wazonów z kolekcji Twist i Twister, a także asymetryczne i geometryczne wazony szczególnie polecane do współczesnych wnętrz.

Przezroczyste szkło daje nieograniczone możliwości aranżacyjne florystycznych kompozycji. Wiosna to czas budzącej się do życia przyrody. Jak najbardziej na miejscu jest więc pokazywanie korzonków i cebulek wiosennych roślin. Przezroczyste szkło nam to umożliwia. Tutaj puśćmy wodzę fantazji – kształt kieliszków do koniaku jest jakby stworzony do ekspozycji hiacyntów, a krzaczek bukszpanu cudownie przypominać nam będzie o wiośnie w wazonie z kolekcji Elite.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także