Wielkanoc 2019 - poznaj dekoratorskie trendy

Wielkanoc 2019 - poznaj dekoratorskie trendy

Autor: Anna Usakiewicz
17 kwi 2019 11:11

Sprawdźmy, co zostało uznane za wnętrzarski must-have Wielkanocy 2019!

Odświeżmy mieszkania – wpuśćmy do nich trochę słońca i wiosennej nadziei.

Prostota w formie i kolorystyce

Czarne i białe dekoracje, utrzymane w surowym, a jednocześnie delikatnym stylu – tak prezentuje się pierwszy trend nadchodzących świąt. Geometryczne zające i ażurowe misy z metalu idealnie dopełnią wystrój awangardowych wnętrz, ale nie tylko. Proste dodatki odnajdą się również w każdej przestrzeni z elementami skandynawskiego i industrialnego designu. Takie nowoczesne dzieła niezobowiązująco wypełnią niewielkie przestrzenie, a duże salony wzbogacą o atrakcyjne akcenty.

Srebrna kura znosząca złote jajka

Najbliższa Wielkanoc oczaruje bogactwem. Kolejny z kierunków tegorocznych inspiracji świątecznych jest bowiem znacznie mniej skromny. Dominuje w nim to, co się świeci. Złoto czy srebro? Oba kolory dozwolone! Wybieramy ten, który lepiej wkomponuje się w istniejące już w domu aranżacje. Błysk luksusu, cekiny, diamenty i kryształy w każdym kącie - Wielkanoc będzie elegancka, jak nigdy dotąd.

Kolorowe, bajkowe aranżacje

Inspiracją dla autorów kolejnej koncepcji musiał być stół wyjęty prosto z uczty w Krainie Czarów! Znane wielkanocne postacie stają tym razem w jednym szeregu z kwiatami, motylami i zabawnymi dodatkami. Jeśli wiosenne święta są dla Ciebie okazją do wprowadzenia koloru i uroku do wnętrza domu, ta stylistyka Cię przekona. Barwne dekoracje, głównie w pastelowych odcieniach błękitu i różu umilą Wielkanocne śniadanie, a bajkowe zające na rowerach i dowcipne sceny uwiecznione na zastawach rozweselą świąteczną atmosferę.

Natura w domu

Brązy i zielenie odzwierciedlające ostatni z trendów tegorocznej Wielkanocy łączą w sobie tradycję świąt i nowoczesny charakter modnych wnętrz. Dyskretne dekoracje, w których dominuje drewno nadają pomieszczeniom naturalną, niewymuszoną estetykę. Domieszki sianka i zieleni na białych elementach przypominają o spokojnym, refleksyjnym obliczu Wielkanocy. Upiększyć możemy nimi mieszkania zarówno utrzymane w rustykalnym stylu, jak i miejskie – o bardziej współczesnej specyfice.

Autorka: Karolina Sylka, asystentka ds. marketingu BBK S. A., marka home&you

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także