PARTNER PORTALU
Wiosenny remont mieszkania. 3 proste sposoby na zmiany we wnętrzu!

Wiosenny remont mieszkania. 3 proste sposoby na zmiany we wnętrzu!

Autor: Ewa Kozioł
04 kwi 2022 09:04

Wiosna to idealny czas na remont. Bez względu na to czy planujesz drobne zmiany we wnętrzu, czy gruntowne prace, warto się do nich dobrze przygotować. Jak to zrobić? Oto trzy kroki, dzięki którym łatwo odmienisz swój dom na wiosnę.


Krok 1. Projekt marzenie

Bez względu na to, czy chcemy przeprowadzić generalny remont w mieszkaniu, czy tylko delikatnie odświeżyć niektóre pomieszczenia, warto w pierwszej kolejności opracować plan działań. Chodzi tu o takie czynności jak rozłożenie poszczególnych etapów pracy w czasie czy zaplanowanie zakupów, ale przede wszystkim – zwizualizowanie sobie efektu finalnego. Wyobrażenie co do tego pojawia się zwykle już na etapie rozważań co do podjęcia remontu i nikt nie powinien mieć z tym problemu – chyba każdy wie, jak wygląda jego „projekt marzenie”. Schody mogą zaczynać się na etapie przełożenia tego na papier. Nie zawsze przychodzi to z łatwością – czasami potrzeba odrobiny dodatkowej inspiracji i zobaczenia przykładowych aranżacji wnętrz, które modnie urządzono. A być może nie każdy z nas czuje się na siłach, by samodzielnie projektować przestrzeń?

Z pomocą dla wszystkich osób chcących zmienić swoje domowe wnętrza przychodzi serwis noiladnie.pl. To kopalnia inspiracji wnętrzarskich i wskazówek architektów. Codziennie publikowane są tu nowe metamorfozy oraz wiele ciekawych porad aranżacyjnych. Na portalu znaleźć można ponad 500 projektów aranżacji wnętrz i co więcej – baza ta każdego dnia poszerza się o nowe, stylowe projekty. Dodatkowo każdy ma szansę otrzymać darmowy, profesjonalny i szyty na miarę projekt pomieszczenia. 

– Wspólnie z zespołem architektów tworzymy modne i funkcjonalne projekty kuchni, sypialni, pokojów dziecięcych i salonów, również dla tych wymagających i niestandardowych rozwiązań. Bazę w projektach stanowią meble i dodatki z Salonów Agata, które można dowolnie personalizować, np. wybierając ulubioną tkaninę na sofę lub narożnik. Wiele z nich, dzięki dostępności od ręki, daje możliwość szybkiej realizacji. W projektach proponujemy również wiele opcji uzupełnienia wnętrz stylowymi akcesoriami dekoracyjnymi z szerokiej, opartej na wielu stylach oferty – mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata

Krok 2. Styl ma znaczenie

Przy opracowywaniu projektu przestrzeni – tworzeniu go samemu lub akceptowaniu propozycji specjalistów – warto mieć na uwadze zarówno funkcjonalność, jak i styl aranżacji, który powinien odpowiadać naszym gustom. Jeśli chcemy dodatkowo nasze wnętrze uczynić modnym, warto śledzić najnowsze trendy, które niezmiennie ewoluują – na znaczeniu zyskują nowe kolory, wzornictwo i materiały.

Poszukiwania modnych kolorów można rozpocząć od Instytutu Pantone, który każdego roku typuje barwę, odzwierciedlającą aktualne nastroje społeczne i będącą niejako odpowiedzią na nie. W 2022 roku kolorem tym został Veri Peri, czyli fioletowo-szary odcień z elementami czerwieni. Barwa ta jest bardzo plastyczna i dobrze łączy się z innymi kolorami we wnętrzach.

Decydując o odcieniu czy to ścian, czy mebli, warto rozważyć również jasne kolory i barwy ziemi. Te od lat nie wychodzą z mody, a ich rozświetlające i dodające przytulności funkcje na co dzień doceni każdy z nas. Również natura, która niezmiennie od kilku sezonów stanowi inspirację dla designerów, powinna być brana przez nas pod uwagę. Chociażby drewno, które w różnych odsłonach przewija się we wnętrzarskich trendach, w tym roku występuje w ciemnej, nieregularnej lub „przypalonej” wersji, co być może wpisze się w naszą wizję przestrzeni. Postawmy także na ceramikę i szkło o nieregularnych kształtach – przede wszystkim w formie nadających charakteru wnętrzom akcesoriów.

Krok 3. Mieszkanie w pełnej gotowości

Właśnie dobór akcesoriów jest etapem zwieńczającym proces projektowy remontu i nie powinno się go pomijać lub pozostawiać „na później”. Elementy takie jak zasłony, poduszki, lampy, czy obrazy to te, dzięki którym możemy podkreślić styl wnętrza i nadać mu pożądanego wyrazu. 

Skoro mamy już plan i projekt przestrzeni, a decyzje odnośnie mebli i dodatków zostały podjęte, pozostaje tylko i aż realizacja. Możemy pozostawić ją ekipie remontowej lub podjąć się działań samemu – z pewnością zaważą tu takie czynniki jak czas, budżet i skala domowych zmian. Bez względu na to, kto wykona remont, pamiętajmy, by poinformować o nim sąsiadów – to z pewnością zaoszczędzi obydwu stronom nerwów i pozwoli utrzymać sąsiedzkie relacje w przyjaznej atmosferze.

Wiosenny remont mieszkania nie musi spędzać snu z powiek! Wystarczy odpowiednio się do niego przygotować, podążać za wskazówkami, a wszystko ma szanse przebiec sprawnie. Czasem warto sięgnąć po wsparcie i oddać się w ręce specjalistów. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także