PARTNER PORTALU
Zobacz apartament w kolorach morza

Zobacz apartament w kolorach morza

Autor: Rafał Konopka
13 lip 2016 14:20

62-metrowe mieszkanie na jednym z gdańskich osiedli zostało zakupione przez właściciela z myślą o wynajmie.

Pragnąc aby wnętrze które niedługo zaczną odwiedzać turyści było nie tylko komfortowe, ale również stylowe i utrzymane w charakterze portowego miasta, właściciel projekt powierzył projektantce Agnieszce Błochowiak z pracowni MOA Design.

Bazą projektu stały się kolory zaczerpnięte z marynistycznej palety: biel morskiej piany, piaskowe beże, perłowe szarości i delikatne, niemal transparentne błękity. Tę pozornie chłodną bazę ocieplają naturalne materiały: bielone podłogi i blaty wyglądające jak fragmenty drewna wyblakłego na słońcu, czy miękkie meble tapicerowane, otulone naturalnymi tkaninami .

Wnętrza zaskakują nie tylko świetnie dobranymi materiałami wykończeniowymi, ale także
niesztampowo potraktowanymi ścianami. Aby uzyskać wrażenie lekkości i efekt „WOW”, Projektantka zamiast ścian obłożonych płytkami zastosowała rozwiązanie szybsze, bardziej ekonomiczne i na pewno dużo efektowniejsze, czyli naszą wodoodporną łazienkową farbę AURA Bath&Spa 532 w odcieniu Lakeside Cabin 1658. Chciałam, żeby mieszkanie zostało przez odwiedzających zapamiętane; stąd oprócz stonowanych, relaksujących barw w pomieszczeniach
zdecydowałam się na mocny kolorystyczny akcent – mówi Pani Agnieszka.

To świetny pomysł, wart podpatrzenia przez osoby lubiące zmiany – taka ściana jest nie tylko praktyczna, ale w odróżnieniu od gresu czy glazury też bardzo podatna na metamorfozy. Farba Aura Bath&Spa 532 w kolorze Stonington Gray HC-170 stanowi tez wykończenie drugiej łazienki.
Koncepcja z wykorzystaniem farby zamiast płytek została powtórzona także w aneksie kuchennym, dzięki czemu zachowano spójny charakter wnętrza, a sama zabudowa „odciążona” o okładzinę ścienną zyskała charakter salonowy. Tutaj użyto odpornej na tłuszcz i zabrudzenia, świetnie zmywalnej farby ceramicznej REGAL SELECT 548 w kolorze Harbor Haze 2136-60. Tą samą farbą, tylko w odcieniu złamanej bieli Gray Cloud 2126-70 pomalowano przedpokój, w którym ściany odporne na szorowanie są podstawą.

Pozornie chłodne błękity i zamglone szarości budują bardzo przytulne, relaksujące wnętrze i pełne powietrza wnętrze. Patrząc na zdjęcia od razu mamy ochotę spakować ręczniki, krem do opalania i udać się na plażę!

Projekt i Stylizacja: MOA design
Zdjęcia: HOME Staging i Fotografia Wnętrz Trójmiasto - Malwina Nogaj

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także