Jak urządzić małe mieszkanie? Praktyczne porady, dużo zdjęć

Jak urządzić małe mieszkanie? Praktyczne porady, dużo zdjęć

Autor: Urszula Tatur
14 paź 2021 12:04

Mała przestrzeń to duże wyzwanie. Podczas jej aranżacji warto zwrócić uwagę na funkcjonalność pomieszczeń, tak, aby zapewnić sobie maksymalną wygodę. Zobacz, jak w prosty sposób urządzić swoje małe mieszkanie!

Chcąc zaaranżować przytulne miejsce musimy spojrzeć na swoje mieszkanie krytycznym okiem i wykorzystać przestrzeń w taki sposób, aby tworzyła spójną całość. Małe metraże są znacznie bardziej wymagające, niemniej i tutaj można uzyskać satysfakcjonujący efekt i niepowtarzalny klimat!

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór mebli. Jeszcze zanim rozpoczniesz poszukiwania mebli idealnych, zastanów się nad sposobem ich ustawienia we wnętrzu, a także pogodzenia ze sobą wszystkich elementów wystroju. Na co więc zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru mebli do małego wnętrza? 

Przede wszystkim wybieraj modele, które zapewnią Ci dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy. Ława może posiadać ukrytą półkę lub szufladę na drobiazgi, odpowiednio dobrany podnóżek lub puf będzie jednocześnie małym stolikiem, a kanapa – łóżkiem dla gości. Wybierając zaś łóżko do sypialni warto wybrać model ze skrzynią do przechowywania. Można tam przechowywać sezonowe ubrania, choć nie tylko. Postaw też na pełne, wysokie zabudowy w sypialni i przedpokoju.

Aranżując małe mieszkanie, weź pod uwagę jeszcze kilka dodatkowych elementów, które z pewnością pomogą wydobyć z niego kilka dodatkowych centymetrów. Przede wszystkim kolory. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się odcienie bieli, szarości, beże i pastele. Oczywiście nie musisz ograniczać się wyłącznie do nich, ale zastosowane na dużych przestrzeniach – np. ścianach, suficie czy podłodze – na pewno rozświetlą pomieszczenie i sprawią, że będzie ono wyglądało na większe

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów w każdej aranżacji wnętrz. Światło potrafi dodać pomieszczeniu ciepła. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zostało dobrze dobrane. Decydując się na ocieplenie wnętrza postaw na lampy wiszące, nie zapominając o lampkach nocnych czy dodatkowym podświetleniu strefy kuchennej. Dzięki temu będziesz w stanie manipulować światłem w taki sposób, aby uzyskać odpowiedni dla siebie nastrój.

Nie bez znaczenia są tekstylia - koce i pledy to idealne dopełnienie każdego wnętrza. Są nie tylko praktyczne, ale stanowią także świetny element dekoracyjny – wystarczy niedbale przerzucić pled przez fotel czy kanapę, aby osiągnąć ciekawy efekt.

Małe mieszkanie daje duże możliwości. Jeśli do jego projektowania podejdziemy z pomysłem, stawiając nie tylko na walory estetyczne, ale także funkcjonalne – otrzymamy przestrzeń idealną.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także