PARTNER PORTALU
Jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem dla studenta?

Jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem dla studenta?

Autor: Redakcja Archiconnect.pl
24 maj 2016 10:45

Okres wakacyjny to dobry czas, aby pomyśleć o małym liftingu mieszkania, by było atrakcyjniejsze dla wynajmującego. Radzi projektant Kamila Snela, z biura architektonicznego Wnętrzomania.

Niekiedy niewielkim kosztem można zdziałać naprawdę wiele. Wszystko zależy od obecnego stanu wnętrza, więc samemu należy ocenić czy nie przydałby się gruntowny remont.

Młodzi ludzie są elastyczni i gotowi do zmian

Wnętrze powinno być odzwierciedleniem ich potrzeb. Mieszkanie studenckie powinno charakteryzować się modułowością oraz mobilnością. Każdy wynajmujący doskonale wie, że lokatorzy lubią coś przestawiać, zmieniać, dostosowywać do swoich potrzeb. Niejednokrotnie wprowadzają się ze swoimi meblami, wszelkimi większymi czy mniejszymi sprzętami. Dlatego też nie powinniśmy w pełni urządzać wnętrza, ale pozostawić w nim pewną swobodę. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku meble modułowe. Znajdą one swoje zastosowanie zarówno w sypialni, np. szafka, półka na ubrania na kółkach, czy sekretarzyk ze składanym blatem, jak i w przedpokoju w formie wieszaka na ubrania z regulacją wysokości.

Pomóżmy studentowi maksymalnie wykorzystać przestrzeń

Zainstalujmy w mieszkaniu sprytne schowki, półki wszelkiego typu, organizery na drzwiach, np. w łazience. Zamiast standardowego stolika użyjmy skrzyni, w którą jeszcze coś pomieścimy. Wybierając łóżko do sypialni zadbajmy o to, by posiadało pojemnik na pościel lub praktyczne szuflady. Warto również pomyśleć o zabudowie z reguły niewykorzystanej przestrzeni, np. montując szafki nad łóżkiem czy nad drzwiami w przedpokoju. Meble na wymiar możemy wykonać z niedrogiego, a coraz bardziej popularnego materiału, jakim jest sklejka.

Nie zapominajmy o kolejnym ważnym aspekcie jakim jest wielofunkcyjność. Starajmy się wybierać takie rozwiązania, by sprawdzały się w wielu dziedzinach. Jeżeli mamy wystarczająco dużo miejsca w kuchni, to zamontujmy w niej półwysep, który będzie służył jako miejsce do spożywania posiłków (dzięki czemu nie musimy martwić się o dodatkowy, zagracający mebel w postaci stołu kuchennego), ale również blat roboczy (może okazać się bardzo przydatny, gdy studenci wspólnie gotują). W sypialni część ściany możemy obłożyć korkiem. Będzie on służył za tablicę myśli, przypomnień, pilnych spraw do wykonania, ale również może zachęcić studenta do nadania charakteru jego prywatnej przestrzeni, bez konieczności obklejania ścian plakatami, zdjęciami w przypadkowych miejscach. Skorzysta na tym sam wynajmujący, który nie będzie musiał martwić się o odświeżenie ścian po każdej wyprowadzce danego studenta.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ O TYM JAK ZAARANŻOWAĆ MIESZKANIE POD WYNAJEM DLA STUDEDNTA

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także