Kolor w salonie. Piękne pomysły na wiosenną aranżację.  15 zdjęć!

Kolor w salonie. Piękne pomysły na wiosenną aranżację. 15 zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
13 maj 2022 09:02

Czas na wiosenne zmiany we wnętrzu. Nie muszą być duże. Wystarczy, że w salonie ustawisz kwiaty w wazonie lub w pięknej donicy, na kanapie ułożysz kolorowe poduszki, a na ścianie powiesisz oryginalny obraz. Wnętrze od razu zyska zupełnie nowy klimat.


Wiosna to doskonały czas na zamiany we wnętrzu. Nie musisz od razu robić dużego remontu i wymieniać wszystkich mebli. Czasem wystarczą dopowiadanie dodatki, aby aranżacja nabrała zupełnie nowego klimatu. Dobrym pomysłem będzie wazon z pachnącymi tulipanami ustawiony na parapecie lub na stoliku w salonie, dodanie większej ilości zielni i kwiatów doniczkowych, nowe poduszki czy pastelowy kolor na ścianie. Dekorowanie swoich czterech kątów nie jest trudne. Warto więc przywitać ciepłą, wiosenną pogodę, pachnącymi kwiatami i wiosennym słońcem.

1. Zieleń we wnętrzu

Tutaj nie ma niespodzianek – miłość do roślin jest wciąż powracającym trendem – szczególnie wiosną. Kwiaty wnoszą do domu kolorowy akcent, ożywiają i dodają energii każdemu pomieszczeniu. Kupując kwiaty, sięgnijmy po te, które są łatwe w utrzymaniu – takie jak zamiokulkasy czy aloesy. Kwitnące wiosną tulipany, narcyzy, hiacynty, krokusy, szafirki i cebulice posadzone w doniczkach, misach czy skrzynkach rozweselą każde wnętrze.

Wiosenne kwiaty to symbol nowego początku, ciepła i nadziei po surowej, ponurej zimie. Pamiętaj o wazonach pasujących do wystroju domu, które mogą uzupełnić kompozycje kwiatowe. Wazony dekoracyjne i pojemniki na kwiaty wykonane z różnych materiałów wprowadzają do wystroju fakturę, a kwiaty łagodzą wystrój. 

2. Kolor, tekstura i ciepło

Minęły czasy całkowicie białej kuchni utrzymanej w totalnym duchu minimalizmu. W tym roku chodzi o wprowadzenie ciepła do naszych przestrzeni. Jak to osiągnąć? Wystarczy, że do przestrzeni dodamy dodatki w postaci kolorowych uchwytów czy elementów zastawy stołu o zróżnicowanej formie, fakturze i kolorze.

Nie potrzebujemy już ciężkich zasłon, koców i przytulnych odcieni kojarzących się z zimą. Możemy natomiast stworzyć synergię między wnętrzem i zewnętrzem, wprowadzając nadruki kwiatowe i botaniczne, które łączą nasze domy z otaczającym nas środowiskiem.

3. Neutralna baza aranżacji

Wszyscy pragniemy odrobiny komfortu i spokoju, aby złagodzić naszą reakcję na ciągły stres. Wiosna to czas na wniesienie naturalnych kolorów. Pomyśl zatem o pastelowych żółciach i zieleniach.

– Najlepszym rozwiązaniem, aby móc pozwolić sobie na częste zmiany we wnętrzu, jest urządzenie mieszkania w neutralnych kolorach – np. bieli, beżu, szarości. Wówczas metamorfozy nie będą wymagały dużych nakładów finansowych, a szybkimi trikami będzie można uzyskać ciekawy efekt – radzi Emil Basta z biura sprzedaży WPBM „Mój Dom”.

4. Zrównoważony rozwój

Ponieważ globalne ocieplenie jest głównym problemem dla większości, obserwujemy zmianę, w której ludzie stawiają na pierwszym miejscu praktyki i produkty związane ze zrównoważonym rozwojem. Od materiałów budowlanych po meble, konsumenci poszukują bardziej innowacyjnych produktów, które są projektowane od początku z myślą o zrównoważonym rozwoju. Świadoma konsumpcja to gorący trend tego sezonu.

5. Sztuka krajobrazu

Zgadza się – malownicze krajobrazy spotkamy nie tylko w muzeum. Z badania SW Research, zleconego przez firmę Allegro wynika, że większość osób (74,5 proc.) kupuje dzieła sztuki ze względów estetycznych, traktując je jako element dekoracyjny swojego mieszkania lub domu. Jak wnieść sztukę do domu? Kup małe lub średniej wielkości obraz, który zawiesisz na ścianie lub postawisz go na wybranej półce na przykład w sypialni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także